REKLAMA

W gminie Bełchatów wzrost podatku o 150 proc. Mieszkańcy liczą na pomoc parlamentarzystów

  • Autor: bad
  • 16 maja 2016 19:39
W gminie Bełchatów wzrost podatku o 150 proc. Mieszkańcy liczą na pomoc parlamentarzystów Mieszkańcy gminy Bełchatów protestują. Fot. pixabay

W gminie Bełchatów radni uchwalili wzrost podatku od nieruchomości za tzw. grunty pozostałe. Skoczył on z 14 groszy za metr kwadratowy do 35 groszy, czyli o 150 procent. Wywołuje to ostre protesty mieszkańców.

- Takiej sytuacji nie ma chyba w żadnym innym polskim samorządzie – podwyżka podatku od nieruchomości o 150% jako ostatnia deska ratunku dla finansów gminy – podkreślają mieszkańcy gminy Bełchatów.

Mieszkańcy są oburzeni i bezradni - apelują do radnych i wójta o humanitarne podejście do rodzin mieszkających na terenie gminy Bełchatów. Władze są nieugięte.

Zdesperowani mieszkańcy zaapelowali do każdego radnego, by wójtowi nie udzielono absolutorium.

Mieszkańcy podkreślają, że muszą naprawić gminę.

- To nasz dom i zasługuje na dobre decyzje. Nie możemy pozwolić, by mieszkańcy z własnych kieszeni płacili za niefrasobliwość pana wójta gminy Bełchatów i Rady Gminy – piszą w oświadczeniu.

Mieszkańcy gminy w sposób szczególny liczą na wsparcie działań przez senatora Wiesława Dobkowskiego oraz posła Dariusza Kubiaka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA