REKLAMA

W kwietniu służby sprawdzą miejsca pobytu Franciszka

  • Autor: PAP/GP
  • 07 kwietnia 2016 13:56
W kwietniu służby sprawdzą miejsca pobytu Franciszka Jak przekazał radca Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, podczas spotkania delegacja Żandarmerii Watykańskiej poruszyła ogólne kwestie bezpieczeństwa. (fot.:facebook.com/swiatowydzienmlodziezy)

Pod koniec kwietnia przedstawiciele Żandarmerii Watykańskiej ponownie przyjadą do Polski; wspólnie z oficerami BOR przeprowadzą rekonesans miejsc, które odwiedzi papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży - wynika z informacji zbliżonych do służb.

Zabezpieczenie wizyty papieża podczas ŚDM było tematem rozmów kierownictwa MSWiA oraz BOR z delegacją Korpusu Żandarmerii Watykańskiej, która odwiedziła Polskę 3 i 4 kwietnia.

Na czele trzyosobowej delegacji stanął dowódca Korpusu Żandarmerii Watykańskiej Domenico Giani. Oficerom towarzyszył radca Nuncjatury Apostolskiej w Polsce ks. prał. Mykhaylo Tkhorovskyy.

- Tematem spotkania było omówienie zabezpieczenia wizyty podczas Światowych Dni Młodzieży Ojca Świętego w naszym kraju - poinformowało w komunikacie Biuro Ochrony Rządu.

Jak przekazał PAP radca Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, podczas spotkania delegacja Żandarmerii Watykańskiej poruszyła ogólne kwestie bezpieczeństwa, zresztą zwykłe dla wszystkich wizyt zagranicznych.

Z nieoficjalnych informacji PAP zbliżonych do MSWiA wynika, że pod koniec kwietnia przedstawiciele Żandarmerii Watykańskiej ponownie odwiedzą Polskę.

- Polskie i watykańskie służby przeprowadzą rekonesans miejsc, które odwiedzi papież Franciszek - powiedział PAP jeden z oficerów.

Radca Nuncjatury Apostolskiej w Polsce zaznaczył, ze terminy wizyty Franciszka w Polsce nie zostały jeszcze sprecyzowane.

- Podczas wizyty do poszczególnych miejsc, do których uda się Ojciec Święty, delegacja watykańska rozpatrzy kwestie bezpieczeństwa bezpośrednio odnoszące się do miejsc, wydarzeń i uczestników - poinformował ks. Tkhorovskyy.

Żandarmeria Watykańska to licząca ponad stu funkcjonariuszy wewnętrzna policja w Watykanie, złożona głównie z byłych włoskich policjantów.

ŚDM rozpoczną się 26 lipca w Krakowie; od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek. W Campusie Misericordiae utworzonym w Brzegach k. Wieliczki planowane jest 30 lipca modlitewne czuwanie młodzieży z udziałem papieża, a w niedzielę 31 lipca msza św. kończąca ŚDM.

Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania - poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA