REKLAMA

W MEN ruszyły prace nad zmianą podstawy programowej wychowania przedszkolnego

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 23 lutego 2016 15:33
W MEN ruszyły prace nad zmianą podstawy programowej wychowania przedszkolnego Projekt rozporządzenia będzie skierowany do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych na początku marca (fot. men.gov.pl)


• W Ministerstwie Edukacji Narodowej trwają prace nad zmianami w rozporządzeniu w sprawie podstawy programowej.
• Zakres zmian dotyczy wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.
• Projekt rozporządzenia będzie skierowany do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych na początku marca.

Jak informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, podstawa programowa wychowania przedszkolnego zostanie uzupełniona o zapisy dotyczące wiadomości i umiejętności potrzebnych do kontynuowania przez dzieci edukacji w szkole. Wymagania te będą stanowiły integralną część podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

Zmieniona podstawa programowa edukacji wczesnoszkolnej będzie wg MEN, jak dotychczas, spójna z wymaganiami podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej dla II etapu edukacyjnego (klasy IV–VI szkoły podstawowej).

Zmiany w podstawie programowej mają zapewnić nauczycielom jeszcze pełniejszą możliwość dostosowania procesu nauczania do indywidualnych możliwości i potrzeb dzieci, które w wieku 6 lub 7 lat rozpoczną edukację szkolną w roku szkolnym 2016/2017 oraz będą korzystały z wychowania przedszkolnego.

„W związku z licznymi pytaniami, przede wszystkim ze strony nauczycieli i rodziców, w zakresie planowanych zmian, jeszcze przed skierowaniem projektu rozporządzenia do konsultacji zewnętrznych, zostanie on udostępniony na stronie MEN w zakładce: Podstawa programowa do końca tygodnia” – informuje resort.

Projekt rozporządzenia będzie też skierowany do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych. Planowo ma to nastąpić na początku marca.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA