REKLAMA

W MSZ spotkanie z uczestnikami akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia"

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 03 sierpnia 2016 10:39
W MSZ spotkanie z uczestnikami akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" Celem akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" jest ratowanie starych polskich cmentarzy na Kresach. (fot. MSZ)

- Jesteście ambasadorami polskości - powiedział wiceminister Jan Dziedziczak podczas spotkania z uczestnikami akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia".

W spotkaniu w siedzibie MSZ udział wzięli m.in. organizatorzy i uczestnicy akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia". Celem spotkania było podsumowanie tegorocznej - siódmej już - edycji, która odbyła się w dniach 2-12 lipca.

Podczas niej ponad tysiąc wolontariuszy (studentów i uczniów szkół średnich) uporządkowało 111 polskich cmentarzy i nekropolii położonych za wschodnią granicą Polski.

W trakcie spotkania na ręce wiceministra Dziedziczaka złożono raport podsumowujący i zaprezentowano fotografie dokumentujące rewitalizację cmentarzy. - Wasze działania są pięknym świadectwem polskości. Możecie liczyć na wsparcie naszego resortu - zapewnił wiceszef MSZ.

Czytaj też: Rząd rozważa wycofanie się z Centralnego Portu Lotniczego

Celem akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" jest ratowanie starych polskich cmentarzy na Kresach. Patronat nad nią objął Prezydent RP Andrzej Duda.

W akcji bierze udział młodzież z Dolnego Śląska oraz polska młodzież z Ukrainy, Szkocji, Litwy i Białorusi. Wspierają ją także władze samorządowe Dolnego Śląska i organizacje społeczne.

Dzięki ich działaniom m.in. udokumentowano ponad 100 tys. polskich grobów, w tym liczne groby polskich legionistów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA