REKLAMA

W niedzielę będzie można zwiedzić Pałac Prezydencki

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 15 kwietnia 2016 22:03
W niedzielę będzie można zwiedzić Pałac Prezydencki Pałac Prezydencki zostanie otwarty o godz. 11.00. Ostatnia osoba wejdzie o godz. 17.00 (fot. twitter/Kancelaria Prezydenta)

•  W niedzielę (17 kwietnia) w godz. 11:00-17:00 Pałac Prezydencki zostanie udostępniony zwiedzającym.
• Wszyscy chętni mogli obejrzeć miejsca, w których na co dzień pracuje i przyjmuje gości prezydent.

Zwiedzającym Pałac zostaną udostępnione miejsca, w których odbywają się najważniejsze wydarzenia z udziałem pary prezydenckiej oraz prezydenckich ministrów - m.in. Sala Kolumnowa, Sala Obrazowa, Sala Biała i Sala Niebieska oraz Sień Wielka.
 
Będzie można zwiedzić także Salę Chorągwianą, gdzie prezentowane są repliki historycznych chorągwi polskich od Grunwaldu do "Solidarności" oraz kopie Konstytucji 3 Maja i Konstytucji dla Europy Wojciecha Jastrzębowskiego.

Czytaj też: Zgromadzenie Narodowe i obchody z 1050 rocznicy Chrztu Polski. To będzie wielki weekend w Poznaniu

 Miłośnicy sztuki będą mogli obejrzeć Galerię Malarstwa Polskiego z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie nawiązującą do historii naszego kraju od Tadeusza Kościuszki aż do czasów Solidarności. Można będzie także zwiedzić salę, w której prezentowane jest malarstwo Jerzego Nowosielskiego.

Wejście do Pałacu Prezydenckiego będzie możliwe przez Biuro Przepustek, od strony pomnika Adama Mickiewicza. Należy zabrać ze sobą dokument tożsamości. Zwiedzający nie będą mogli wnosić niebezpiecznych przedmiotów, a także plecaków, dużych toreb czy walizek. Nie będzie możliwości pozostawienia depozytu.

Podczas zwiedzania będzie można robić pamiątkowe zdjęcia.

Pałac Prezydencki zostanie otwarty o godz. 11.00. Ostatnia osoba wejdzie o godz. 17.00.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA