REKLAMA

W Platformie Schetyna i kierownictwo szuka wyjścia z afery w Warszawie

  • Autor: GP
  • 16 września 2016 09:32
W Platformie Schetyna i kierownictwo szuka wyjścia z afery w Warszawie - Warszawa jest celem dla PiS-u - miał mówić na zamkniętym posiedzeniu polityków PO Schetyna. (fot.:Platforma Obywatelska, twitter.com)

• Politycy PO ze stolicy mieli się spotkać w tajemnicy w Warszawie.
• Na spotkanie zapraszał Andrzej Halicki, komisarz PO w Warszawie a na spotkaniu przemawiał Grzegorz Schetyna.
• Kierownictwo PO jest świadome trudnej sytuacji w Warszawie i uzasadnia konieczność walki o miasto z PiS.

W Warszawie miała mieć miejsce poufna narada polityków PO. Miejscem spotkania miało być Centrum Promocji Kultury na warszawskiej Pradze Południe.

Andrzej Halicki, który od tygodnia (od 8 września) zarządza strukturami Platformy w stolicy miał zapraszać:

- Powaga sytuacji i odpowiedzialność przed wyborcami wymaga od nas podjęcia działań, które pozwolą Platformie Obywatelskiej obronić Warszawę przed podporządkowaniem jej autorytarnej władzy Prawa i Sprawiedliwości - cytował Halickiego z korespondencji elektronicznej Newsweek w piątek (16 września). Dziennikarze tygodnika dotarli do raportu z trzymanej w tajemnicy narady.

PO ma być w ocenie jej politycznego kierownictwa w trudnej sytuacji.

- Warszawa jest celem dla PiS-u - mówił już na spotkaniu Grzegorz Schetyna. - Jest celem jako miasto, które od 2006 roku jest matecznikiem i fundamentem władzy PO. PiS prowadzi walkę z prezydent Gronkiewicz-Waltz w kontekście całej batalii o pomniki smoleńskie i walki z PO.

Schetyna wedle relacji Newsweeka widzi przed PO "trud kluczowy dla następnych lat".

Potem polityk mówił, że PO stała się obiektem ataku politycznego i personalnego, który ma zniszczyć wizerunek partii. Z drugiej strony będzie bronił Warszawy i zapewnił zebranych o tym.

Gabinet cieni PO

W czwartek (15 września) lider PO Grzegorz Schetyna referował w mediach plan partii na najbliższe tygodnie. Kluczowe w nim będą październikowa rada programowa i późniejsza prezentacja gabinetu cieni.

W wywiadzie dla Onet.pl Scheytna referował: - Dobry gabinet cieni to dobry pomysł na funkcjonowanie w polityce.

- Uważam, że musimy otworzyć drzwi - mówił dalej o programie i osobach w środowisku PO Schetyna. Polityk powiedział, że partia będzie szukać nowych osób, niekoniecznie członków partii do "pracy dla Polski".

- Musimy zaproponować szerszą formułę, która da nam zwycięstwo w 2019 roku - powiedział Schetyna.

PO w trudnej sytuacji sondażowej

W badaniach opinii publicznej Platforma Obywatelska obraca się wokół 16-18 proc. poparcia wyborczego. To wyniki dalekie od najlepszych jakie partia miała u szczytu popularności, a i wynik wyborczy z 2015 roku był bardziej imponujący - 24,09 proc.

Więcej sondażowych wyników partii znajdziesz tutaj

Gdy sam Grzegorz Schetyna w sondażach zaufania do osób życia publicznego może liczyć na 23,6 proc gotowych mu zaufać i 51, 2 proc. negatywnie do niego nastawionych obywateli. Dane z badania IBRIS, z sierpnia 2016 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA