REKLAMA

W Polsce działania polityczne, by wytworzyć strach przed muzułmanami

  • Autor: bad/PAP
  • 24 lipca 2016 20:22
W Polsce działania polityczne, by wytworzyć strach przed muzułmanami Rzecznik KEP odniósł się do swej noty na temat uchodźców w Polsce. Fot. mat. prasowe

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik w oświadczeniu dla PAP wyjaśnił, że zredagowany przez niego tekst na temat stosunku do uchodźców w Polsce, rozpowszechniony w Watykanie i we Włoszech, nie jest "stanowiskiem rzecznika KEP".

Odnosząc się do opracowanego przez siebie tekstu, rozpowszechnionego przez watykańskie biuro prasowe i zacytowanego następnie przez portal Vatican Insider, ks. Rytel-Andrianik podkreślił w niedzielę: "To co przesłałem, nie jest stanowiskiem rzecznika Konferencji Episkopatu Polski, ale jest relacją z publikacji głównych mediów w Polsce na temat kwestii uchodźców".

Ks. Rytel-Andrianik dodał w rozmowie z PAP, że relację tę przygotował w odpowiedzi na pytania dziennikarzy na ten temat. Zwrócił uwagę, że tekst rozdany w biurze prasowym Watykanu został opatrzony informacją, iż on ten tekst opracował.

Na środowym briefingu na temat podróży papieża Franciszka do Polski na Światowe Dni Młodzieży zagraniczni dziennikarze pytali obecnego na nim rzecznika Konferencji Episkopatu Polski o stosunek rządu w Warszawie do sprawy uchodźców. W odpowiedzi przedstawił on między innymi informacje na temat liczby osób, które złożyły wniosek o azyl w Polsce i o pomocy Kościoła dla uchodźców.

W sobotę portal Vatican Insider, związany z dziennikiem "La Stampa", przytoczył obszerną notę rzecznika polskiego episkopatu, którą redakcja opatrzyła tytułem: "W Polsce działania polityczne, by wytworzyć strach przed muzułmanami". Rzecznik odnotował w niej, że Polska jest krajem "homogenicznym z etnicznego punktu widzenia", a zjawisko migracji jest czymś "nowym, odmiennym i dziwnym dla przeciętnego Polaka". Przytoczono następujący fragment tekstu odnoszący się do strachu przed migrantami: "Niestety strach ten jest podsycany przez niektóre partie polityczne i niestosowne deklaracje polityków".

"Jest strach przed muzułmanami sztucznie stworzony, zrozumiały zresztą pod pewnymi aspektami( ataki terrorystyczne)" - dodał ks. Rytel-Andrianik w zredagowanej przez siebie relacji.

W nocie wymieniono też incydenty, do jakich doszło w Polsce, między innymi przykłady napaści i aktów wrogości wobec cudzoziemców, w tym także uchodźców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • spragniony123 2016-07-25 14:05:12
    Wystarczy śledzić informację z zagranicy jak tam giną ludzie w zamachach i już można się bać ,bez gadki różnej maści polityków . Nasi politycy jednak trzeżwo patrzą na sprawy imigrantów ,tak jak większość społeczeństwa .Jest garstka polityków którzy myślą jak ich kolesie z zachodu którzy składają ofiary islamowi z własnych obywateli w imię chorej lewackiej ideologii zwalając zabijanie ludzi na niezrównoważonych psychicznie ,tak jak by ten który kogokolwiek zabija był normalny .Mam wrażenie że niektórzy politycy ze swoimi poglądami na temat imigrantów wymagają przebadania na równi z islamistami głoszącymi swoje poglądy w niektórych meczetach ,że należy zabijać niewiernych. Politycy zachodni mają nie równo pod sufitem składając ofiary z własnych obywateli ,w imię czegoś nieokreślonegoREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA