REKLAMA

W przyszłym tygodniu ograniczenia wstępu do Sejmu, ale nie dla mediów

  • Autor: PAP/JS
  • 14 lipca 2017 19:32
W przyszłym tygodniu ograniczenia wstępu do Sejmu, ale nie dla mediów Kolejne posiedzenie Sejmu zaplanowano w dniach 18-20 lipca (fot.Sejm RP/twitter.com)

Do przyszłego piątku 21 lipca w Sejmie nie będą wydawane jednorazowe karty wstępu, z których korzystają goście klubów poselskich bądź posłów; zmiany te nie dotyczą przedstawicieli mediów - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

"Zmiany w dostępie do Sejmu dotyczą wyłącznie jednorazowych kart wstępu, z których korzystają goście klubów bądź posłów. Wydawanie tego typu przepustek jest zawieszone do przyszłego piątku" - powiedział Grzegrzółka.

Jak podkreślił zmiany nie dotyczą przedstawicieli mediów. "Dziennikarze wchodzą na teren kompleksu sejmowego na standardowych zasadach, czyli na podstawie przepustek stałych, okresowych i jednorazowych" - dodał.

Według zarządzenia marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego "w sprawie zapewnienia spokoju i porządku na terenach i w budynkach pozostających w zarządzie Kancelarii Sejmu", do 21 lipca 2017 r. do północy zostaje zawieszone prawo wstępu do budynków pozostających w zarządzie Kancelarii Sejmu oraz wstępu i wjazdu na tereny pozostające w zarządzie Kancelarii Sejmu osobom, którym wstęp i wjazd przysługuje na podstawie jednorazowych kart wstępu i list imiennych. Zarządzenie pojawiło się w mediach społecznościowych.

Kolejne posiedzenie Sejmu zaplanowano w dniach 18-20 lipca. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA