REKLAMA

W Rimini spotkanie delegacji polskiej prokuratury z włoskimi śledczymi

  • Autor: PAP/JS
  • 30 sierpnia 2017 15:39
W Rimini spotkanie delegacji polskiej prokuratury z włoskimi śledczymi Włoska agencja poinformowała zaś, że turyści, którzy nadal przebywają w szpitalu, zostaną przesłuchani przez włoskich i polskich śledczych. (fot. pixabay.com)

W siedzibie sądu w Rimini, na północy Włoch odbyło się spotkanie włoskich śledczych z delegacją polskiej prokuratury, przybyłą w związku z dochodzeniem w sprawie napadu na turystów z Polski. Strona polska wystąpiła o wgląd do akt sprawy - podała ANSA.

Delegacja prokuratury z Warszawy przyjechała do Rimini we wtorek (29 sierpnia) w związku z wszczęciem również w Polsce śledztwa dotyczącego zgwałcenia młodej Polki i pobicia jej partnera przez czterech poszukiwanych wciąż sprawców - według doniesień - prawdopodobnie imigrantów z Afryki Północnej.

"Przed południem polski zespół miał zaplanowane spotkanie z przedstawicielem włoskiej prokuratury, potem miało nastąpić spotkanie z komendantem policji, która prowadzi w sprawie dochodzenie i innymi członkami włoskiego zespołu śledczego" - powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński. Dodał, że najprawdopodobniej spotkania te cały czas jeszcze trwają.

Włoska agencja poinformowała zaś, że turyści, którzy nadal przebywają w szpitalu, zostaną przesłuchani przez włoskich i polskich śledczych.

Według agencji ANSA sprawców napadu już rozpoznał na policyjnych zdjęciach obywatel Peru, którego w nocy z piątku na sobotę zaatakowała zapewne ta sama czteroosobowa grupa; ranny mężczyzna został porzucony przy drodze.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA