REKLAMA

W sejmie zasiądzie 14 adwokatów. Ogromna większość z PiS

  • Autor: js
  • 02 listopada 2015 20:25
W sejmie zasiądzie 14 adwokatów. Ogromna większość z PiS W wyborach startowało 81 adwokatów fot.sejm.gov.pl

Jak informuje Naczelna Rada Adwokacka w wyborach parlamentarnych startowało 81 adwokatów, 14 z nich zasiądzie w ławach poselskich i senatorskich, w tym pięciu po raz pierwszy.

Naczelna Rada Adwokacka opublikowała listę przedstawicieli palestry w sejmie. Łącznie jest to 14 osób. Do sejmu dostali się: adw. Grzegorz Długi (Kukiz ’15), adw. Cezary Grabarczyk (Platforma Obywatelska), adw. Bartosz Kownacki (Prawo i Sprawiedliwość), adw. Andrzej Matusiewicz (Prawo i Sprawiedliwość), adw. Arkadiusz Mularczyk (Prawo i Sprawiedliwość), adw. Piotr Pszczółkowski (Prawo i Sprawiedliwość), adw. Kazimierz Smoliński (Prawo i Sprawiedliwość), adw. Wojciech Szarama (Prawo i Sprawiedliwość), adw. Małgorzata Wasserman (Prawo i Sprawiedliwość), adw. Jacek Wilk (Kukiz’15) i adw. Małgorzata Wypych (Prawo i Sprawiedliwość).

Senatorami zostali: adw. Zbigniew Cichoń (Prawo i Sprawiedliwość), adw. Aleksander Pociej (Platforma Obywatelska) oraz adw. Piotr Zientarski (Platforma Obywatelska).

Po raz pierwszy mandaty poselskie otrzymają adwokaci: Grzegorz Długi, Piotr Pszczółkowski, Małgorzata Wasserman, Jacek Wilk i Małgorzata Wypych.     

W wyborach startowało 81 adwokatów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA