REKLAMA

W sierpniu prezydentowi i premier wzrosła liczba lubiących na Facebooku

  • Autor: GP
  • 02 września 2016 12:06
W sierpniu prezydentowi i premier wzrosła liczba lubiących na Facebooku Andrzej Duda zyskał 4,5 tysiąca polubień na Facebooku, premier 400. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

• Andrzej Duda i premier Beata Szydło są na portalu społecznościowym na fali wznoszącej. Chce ich obserwować coraz więcej osób.
• Jedyną postacią polskiego życia publicznego, która wyprzedza Andrzeja Dudę i Beatę Szydło jest prezydent Słupska, Robert Biedroń, znany z dużej aktywności w mediach społecznościowych.
• Z zestawienia dowiadujemy się też, że ubyło obserwujących Ryszardowi Petru.

Portal PolitykawSieci.pl opublikował na swoim twitterowym profilu dane zagregowane fanpage'ów na Facebooku części polskich polityków. Wyniki ukazały się 2 września. Z informacji zamieszczonych w monitoringu można dowiedzieć się, jak w sierpniu zmieniły się notowania i kto zyskał najwięcej obserwujących w portalu społecznościowym.

Sierpień to więc wzrost o 8 tysięcy liczby "lubiących" Roberta Biedronia, prezydenta Słupska. Biedroń, były poseł jest bardzo angażującym się samorządowcem w mediach społecznościowych. Poniżej widnieje prezydent Andrzej Duda, który zyskał 4,5 tysiąca zwolenników w ramach Facebooka. Trójkę zamyka Adrian Zandberg, który na przełomie sierpnia zyskał 3 tysiące obserwujących.

Portal przytacza jeszcze stronę na Facebooku premier Beaty Szydło, która z wyliczonych polityków zyskała najmniej, bo raptem 400 fanów.

Najmniejsze powody do zadowolenia ma lider Nowoczesnej, Ryszard Petru. Jego obecność na Facebooku zdecydowało się przestać śledzić 400 użytkowników portalu.

Portal PolitykawSieci.pl jest ośrodkiem badań, który monitoruje polską tematykę polityczną w internecie. Publikuje analizy dotyczące nie tylko partii, ruchów politycznych, ale i tematów takich jak program 500 plus, czy temat invitro.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Petrus 2016-09-04 16:46:32
    Po CZYNACH ich POZNACIE!!! Ja by ktoś pytał o prezydenta lub rząd obecny, to mogę tylko pozytywnie się wypowiadać!!! A o byłym PO-PSL-SLD to chyba nikt nie będzie udawał że nie widział tych afer i o dziwo PO-PSL-SLD zamiast karać to nagradzało tych aferzystó i OSZUSTÓW (karali kelnerów i zwykłych Polaków) !!! "Nic się nie stało Polacy ....By żyło się lepiej...wszystkim z PO i tym którzy są z Nami"!!! A naród biedny niech żdycha!!!
  • TYmek 2016-09-03 09:51:56
    W obecnych czasach kupić można sobie wszystko, łapki w górę, łapki w dół... Każda grupa lobbująca, polityczna ma swoich klakierów na forach która swoimi działaniami wpływa na wizerunek jednych lub drugich, wpływając na "reakcję" opinii publicznej w ważnych sprawach...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA