REKLAMA

W Świętokrzyskiem otwarto pierwsze w regionie biuro poselskie Kukiz’15

  • Autor: PAP/JS
  • 06 października 2017 19:18
W Świętokrzyskiem otwarto pierwsze w regionie biuro poselskie Kukiz’15 Posłanka Agnieszka Ścigaj zwróciła uwagę, że klub Kukiz'15 złożył w parlamencie ponad 70 projektów ustaw, które powstały po spotkaniach z obywatelami (fot.:youtube.com)

Od piątku (6 października), w stolicy województwa świętokrzyskiego, działa pierwsze w regionie biuro poselskie klubu Kukiz’15. W uroczystym otwarciu wzięli udział posłowie: Agnieszka Ścigaj, Elżbieta Zielińska oraz Jakub Kulesza.

"Będzie otwarte trzy razy w tygodniu, a na spotkania z posłami można umówić się telefonicznie lub mailowo" - mówiła Zielińska.

Posłowie podkreślali, że celem otwarcia placówki jest ułatwienie mieszkańcom regionu kontaktu z parlamentarzystami z Kukiz'15 i "pomoc w rozwiązaniu różnych problemów".

"Najczęściej obywatele przychodzą do nas z problemami w wymiarze sprawiedliwości. Nie zawsze jesteśmy w stanie im pomóc, natomiast to nam pokazuje, jakie są patologie w systemie sądownictwa. Oczywiście nie w każdej sprawie obywatel ma rację, ale zdarzają się sytuacje karygodne, a to nam daje do myślenia i motywuje do wprowadzenia rzeczywistej reformy wymiaru sprawiedliwości" - mówił Kulesza. Wśród takich rozwiązań wymienił m.in. utworzenie funkcji sędziego pokoju, ponieważ - jak dodał - "najwięcej jest spraw drobnych, związanych z wykroczeniami".

Posłanka Agnieszka Ścigaj zwróciła uwagę, że klub Kukiz'15 złożył w parlamencie ponad 70 projektów ustaw, które powstały po spotkaniach z obywatelami. "Biura poselskie to miejsca, gdzie trafiają różne inicjatywy ustawodawcze, a my na ich podstawie staramy się przygotować proces legislacyjny i złożyć takie projekty" - wyjaśniła.

Ścigaj odniosła się również do lokalnych struktury Kukiz'15 w województwie świętokrzyskim. "To są osoby bardzo aktywne, które działają prężnie m.in. organizując wiele spotkań otwartych" - tłumaczyła.

"Przygotowania do otwarcia biura trwały kilka miesięcy. Poza dyżurami poselskimi chcemy organizować tutaj spotkania z różnymi środowiskami i działać wielotorowo" - podkreśliła prezes lokalnych struktur Kukiz'15 Magdalena Fogiel-Litwinek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA