REKLAMA

Wałęsa: PiS próbuje pisać nową historię Polski i Niemiec

  • Autor: GP
  • 13 czerwca 2016 11:29
Wałęsa: PiS próbuje pisać nową historię Polski i Niemiec Lech Wałęsa był prezydentem gdy Polska i, już zjednoczone Niemcy podpisywały traktat o dobrych stosunkach sąsiedzkich. (fot.:wikipedia.org/CC)

• Były prezydent jest wzburzony pominięciem go na wystawie w Berlinie.
• Ekspozycja prezentuje 25 lat stosunków polsko-niemieckich.
• Wałęsa twierdzi, że PiS próbując pisać "historię na nowo" szkodzi Polsce, a politycy tej partii odpowiedzą za to przed sądem.

Lech Wałęsa w poniedziałek (13 czerwca), na cztery dni przed ważną rocznicą podpisania Traktatu o dobrosąsiedztwie polsko-niemieckim skomentował wystawę o tych stosunkach w Berlinie. Ekspozycję odsłonił w zeszłym tygodniu Marszałek Sejmu, Marek Kuchciński.

Ekspozycja jest uważana za kontrowersyjną, bo pomija wkład Wałęsy w relacje na linii Warszawa - Berlin.

- Widać jak na dłoni. PiS próbuje pisać nową historię Polski i naszych sąsiadów - mówi w ostrym komentarzu dla Wirtualnej Polski Lech Wałęsa. - Nie wyobrażam sobie, by zjednoczenie Niemiec odbyło bez  NSZZ "Solidarność" i mojego udziału jako lidera tej formacji. Trudno mi jest nawet komentować tę decyzję. Być może wynika ona z głupoty, tego nie wiem. Wiem jedno, jest to z pewnością działalność na szkodę Polski.

Czytaj: Łódzka PO uboższa o 700 członków, w jeden dzień

Dalej dodawał, że jego zdaniem akcja pisania na nowo historii jest zakrojona na szerszą skalę. - Na początku zrobili ze mnie agenta, a teraz próbują mnie usunąć i osadzić na moim miejscu tego liliputa (Lecha Kaczyńskiego - red.). To jest nieprawdopodobne. Za takie działania powinien być sąd i tak to się skończy, gdy tylko ta ekipa straci władzę. Szkodzenie interesowi Polski powinno być właśnie w ten sposób rozliczane - komentuje b. prezydent RP.

O wystawie i jej reperkusjach w Warszawie napisała też niemiecka prasa. "Die Welt" relacjonując wystawę zaznacza, że znalazło się w niej miejsce dla Beaty Szydło i śp. Lech Kaczyńskiego.

Wystawę przygotowało i zaprezentowało w Berlinie, w Bundestagu, Muzeum Historii Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • jurek 2016-06-15 16:44:40
    L. WAŁĘSA przebywał w lutym w Wenezueli gdzie namawiał władze do rozmów z opozycją i zwolnienia więźniów politycznych. Wenezula podejmuje w tym miesiącu rozmowy z sekretarzem stanu USA. Być może jestTO rezultat wizyty Noblisty,która spowoduje że prezydent Maduro ustabilizuje sytuacje gospodarczą w swym kraju.I kto tu pisze nową HISTORIE? Chyba jest to nasz NOBLISTA.
  • Danka 2016-06-15 10:24:14
    PiS chce pisać i mówić PRAWDĘ o HISTORI!!! Nie takiej z czasów KC PZPR-u ,jaką mają w Rosji!!! Tam jest prawda LENIN,STALINA,a terarz PUTINA!!! ....... CHCIAŁBYM BY CIEBIE "BOLEK" POTRAKTOWANO TAK JAK TY PREMIERA OLSZEWSKIEGO W 1992r. I DLACZEGO TO ZROBIŁEŚ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA