REKLAMA

Walka z mową nienawści w Sejmie. Z inicjatywy Nowoczesnej powstał nowy zespół parlamentarny

  • Autor: GP
  • 18 marca 2016 09:42
Walka z mową nienawści w Sejmie. Z inicjatywy Nowoczesnej powstał nowy zespół parlamentarny Joanna Scheuring-Wielgus z członkami nowopowstałego zespołu parlamentarnego. (fot.:facebook.com)

• Z inicjatywy posłanki Joanny Scheuring-Wielgus powstał w Sejmie nowy zespół parlamentarny.
• Zajmie się prawami człowieka i zwalczaniem mowy nienawiści.

W piątek (18 marca) posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus opublikowała na swoim profilu na Twitterze pismo, które jest odpowiedzią na jej apel do Prezydium Sejmu. Posłanka wcześniej w marcu wystosowała do kierownictwa izby informację o powołaniu zespołu parlamentarnego do spraw przeciwdziałania mowie nienawiści i ochrony Praw Człowieka.

W liście podpisanym przez wicemarszałka Sejmu, posła PiS Ryszarda Terleckiego Prezydium przyjmuje do wiadomości fakt powołania tego zespołu.

Zespoły parlamentarne to niezależne od komisji ciała, w których posłowie i senatorowie debatują o sprawach ważnych z ich punktu widzenia. Mogą zaprosić na te spotkania ekspertów z różnych dziedzin. W obecnej kadencji powstały już, między innymi zespoły do spraw konkretnych regionów Polski, parlamentarny zespół do spraw Białorusi, Parlamentarny zespół ds. dzieci.

Źródło: twitter.com/JoankaSW

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • gienek1356 2016-03-18 13:52:39
    Ludzie o innych korzeniach jak Polskie powinni opuścić Polsaei nie powinni byc we wladzy bo to nie sa Polacy obcy dążą do rozbioru Polski jak w 1792 r wyraźnie to widać co mowia i co robia do czego dążą trzeba być ślepym idiota, aby tego nie widzieć-rząd musi bardzo uważać bo otaczja go agenci obcych panstwREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA