REKLAMA

Warszawa. Kidawa-Błońska chce polityka "średniego pokolenia" w Warszawie

  • Autor: GP
  • 13 września 2016 16:01
Warszawa. Kidawa-Błońska chce polityka "średniego pokolenia" w Warszawie Poseł PO z Warszawy proponuje nową twarz w stolicy, ale nie mówi o nazwiskach. (fot.:kidawa-blonska.pl)

• Poseł PO, Małgorzata Kidawa-Błońska widzi kandydata Platformy na stanowisko prezydenta Warszawy. To polityk "średniego pokolenia", mający między 40 a 50 lat. Poseł nie podawała w rozmowie radiowej nazwisk.
• Kidawa-Błońska w kwestii reprywatyzacji przypominała, że to Warszawa sama często zawiadamiała o dziwnych szczegółach postępowań reprywatyzacyjnych.

W Polskim Radio, we wtorek (13 września) zdanie o sytuacji w Warszawie przedstawiała Małgorzata Kidawa-Błońska. Była Marszałek Sejmu, ponieważ jest politykiem z Mazowsza, skupiła się na sytuacji w stolicy. Temat ten w kontekście reprywatyzacji nabrał we wrześniu ogólnopolskiego charakteru.

Opozycyjne partie różni podejście do ewentualnego referendum odwoławczego w Warszawie. Jeśli by do niego doszło o Warszawę walczyliby politycy w wyborach samorządowych.

Czytaj: SLD widzi złodziejstwo w Warszawie w kontekście reprywatyzacji

- Przedstawimy kandydata z tzw. średniego pokolenia (między 40 a 50 lat) - referowała strategię PO w stolicy była Marszałek Sejmu. - Teraz prezydentem Warszawy jest Hanna Gronkiewicz-Waltz i ma przed sobą trudne zadanie. Musimy wyjaśnić reprywatyzację przed wyborami, zwłaszcza że przygotowywana jest nowa ustawa reprywatyzacyjna - przypominała polityk Platformy.

Ta partia złożyła w Sejmie nowe regulacje dotyczące reprywatyzacji, będą one obiektem prac legislacyjnych.

Dymisje, dymisje i jeszcze raz dymisje

W czwartek, w zeszłym tygodniu (8 września) PO dokonała poważnych zmian w ratuszu stolicy. Małgorzata Kidawa- Błońska te decyzje skomentowała, skupiając się na osobie Witolda Pahla, który jest nowym wiceprezydentem u boku Hanny Gronkiewicz-Waltz.

- To dobry prawnik, dobrze potrafiący analizować dokumenty - wymieniała jego cechy. Kidawa-Błońska współpracowała z Pahlem jako posłem PO w ubiegłych kadencjach w Sejmie. - Prezydent Gronkiewicz-Waltz potrzebuje takiego człowieka.

Pytana polityk PO podkreśliła, że nie ma powodów by sugerować jakoby kierownictwo PO wydelegowało Pahla do pracy w ratuszu. - To był pomysł (Hanny Gronkiewicz-Waltz - red.) - mówiła o nominacji wiceprezydenta Błońska.

Polityk Kukiz'15 Stanisław Tyszka zmiany w ratuszu uważa za ruchy pozbawione wpływu na sprawę.

Platforma Obywatelska jest na etapie kozła ofiarnego - referował spojrzenie na sprawę Tyszka w Polsat News w piątek. - Chociażby prezydent (Gronkiewicz-Waltz – red.) zwolniła połowę ratusza, to nie zdejmie to z niej odpowiedzialności. To ona jest odpowiedzialna i może odpowiadać karnie za przekręty.

Reprywatyzacja w prokuraturze

We wtorek "Rzeczpospolita" donosiła, że warszawska prokuratura już prowadzi około czterdziestu spraw powiązanych z reprywatyzacją w samym mieście. Pytana o ten wątek sprawy poseł PO referowała, że to dobrze.

- Tu trzeba wyjaśniać sprawy merytorycznie - przypominała, jak PO proponuje podchodzić do sprawy. - Zwrócono wiele obiektów i zwracanie ich trzeba sprawdzić. Dobrze, że robi to też prokuratura.

Kidawa Błońska stwierdziła, że z tematem reprywatyzacji Warszawę często pozostawiano "samą sobie". Gdy nikt nie chciał tematu podejmować, dochodziło do przestępstw lub nieprawidłowości. Potem Warszawa, samorząd miasta sam musiał informować o możliwych przestępstwach.

Konwencja Nowoczesnej nie robi wrażenia

Poseł PO skomentowała też nowy program wyborczy konkurencyjnej partii. Ryszard Petru pomysły dla Polski zaprezentował w niedzielę.

Czytaj: Opozycję, w tym Nowoczesną, cieszy spotkanie z Komisją Wenecką w poniedziałek (12 września)

- Nowoczesna to inna partia niż PO - mówiła warszawska poseł Platformy. - Inaczej postrzega sprawy gospodarki. Co ciekawe Ryszard Petru mówi o rozwiązaniach, które już są wprowadzone - zauważyła Kidawa-Błońska. Podała przykład rozwiązania "złotówka za złotówkę".

- Kiedy się już rządziło i było w opozycji to inaczej pisze się programy wyborcze - powiedziała konkludując lekturę programu Nowoczesnej. W jej ocenie program Nowoczesnej jest napisany bez doświadczeń władzy czy opozycji, które PO ma i w oparciu o które będzie budować swoją alternatywę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA