REKLAMA

Warszawa: Konsultacje ws. ustawy metropolitalnej przedłużone do 23 kwietnia

  • Autor: PAP/AT
  • 14 kwietnia 2017 13:00
Warszawa: Konsultacje ws. ustawy metropolitalnej przedłużone do 23 kwietnia W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców postanowiono wydłużyć czas trwania konsultacji ws. metropolii warszawskiej do 23 kwietnia. (fot.pixabay)

Do 23 kwietnia zostały przedłużone konsultacje ws. projektowanej ustawy metropolitalnej - poinformowano o tym na oficjalnym profilu konsultacji na Facebooku "Konsultacje Metropolia Warszawska".

• Konsultacje ws. projektowanej ustawy metropolitalnej zostały przedłużone do 23 kwietnia.

• Powodem przedłużenia konsultacji - jak podano - jest "duże zainteresowanie mieszkańców".

• Decyzja w sprawie przedłużenia konsultacji zapadła na ostatnim posiedzeniu zarządu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości.

• Temat metropolii zostanie poruszony w czasie sesji "Partnerstwo – warunkiem rozwoju polskich metropolii " na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach 11 maja.

• W marcu poseł PiS Jacek Sasin podkreślił, że ustawa ws. metropolii warszawskiej powinna być uchwalona do końca tego roku, aby jej przepisy zaczęły obowiązywać jeszcze przed wyborami samorządowymi.

Sasin, który wraz z wojewodą mazowieckim Zdzisławem Sipierą spotkał się wówczas z samorządowcami z Mazowsza, zaznaczył, że do końca wakacji powinna zakończyć się ocena prowadzonych konsultacji społecznych ws. metropolii warszawskiej. Początkowo planowano zakończyć konsultacje 14 kwietnia.

Na oficjalnym profilu konsultacji na Facebooku "Konsultacje Metropolia Warszawska" poinformowano jednak, że "w związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców" postanowiono wydłużyć czas trwania konsultacji do 23 kwietnia.

Czytaj też: Projekt ws metropolii warszawskiej powinien być rządowy nie poselski?

Informację tę potwierdził poseł PiS Jarosław Krajewski. Jak dodał, decyzja w sprawie przedłużenia konsultacji zapadła na ostatnim posiedzeniu zarządu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA