REKLAMA

Washington Post: Kaczyński i PiS mogą zepsuć szczyt NATO na własne życzenie

 • Autor: GP
 • 09 czerwca 2016 12:14
Washington Post: Kaczyński i PiS mogą zepsuć szczyt NATO na własne życzenie Washington Post ukazuje się od 1877 roku. (fot.:flickr.com/CC BY-SA 2.0)

• Washington Post w środowym (8 czerwca) komentarzu do sytuacji w Polsce zauważa, że może się ona odbić na szczycie NATO w Warszawie.
• Amerykańska gazeta podkreśla, że działania PiS przypominające politykę węgierską i konflikt z Komisją Europejską mogą popsuć spotkanie Sojuszu.

"Washington Post" opublikował w środę (8 czerwca) komentarz do wewnętrznej sytuacji w Polsce, z szerszą perspektywą na możliwe konsekwencje stanu polskiej polityki dla sytuacji międzynarodowej naszego kraju.

Poczytna, opiniotwórcza gazeta wychodzi od analizy nadchodzących wydarzeń, z naciskiem na szczyt NATO w Warszawie w lipcu. Podkreśla, że PiS i Jarosław Kaczyński mogą zaprzepaścić to ważne wydarzenie.

- Zamiast wzmocnić determinację NATO wobec rosnącej agresji Rosji szczyt może zostać zdominowany inną, mocno polaryzującą debatą. Rozmową o demokracji i rządach prawa w Polsce - pisze WP.

Czytaj: Twórca WOŚP opuszcza Polskie Radio

W ocenie komentatora, PiS będzie samo sobie winne, o ile ten scenariusz się ziści. Po pierwsze dlatego, że Kaczyński zdecydował się "rządzić z drugiego szeregu," a po drugie bo wyraźnie idzie drogą węgierskiego premiera Wiktora Orbana.

Gazeta podkreśla spór miedzy Warszawą i Brukselą (Komisją Europejską) mający korzenie w polskim dyskursie o Trybunale Konstytucyjnym.

- Prezydent Obama powinien być przygotowany, aby użyć dyplomacji i naciskać na PiS i rząd tej partii wobec jej pogwałcenia demokracji - kończy swój komentarz WP. - Wątpliwe posunięcia w Warszawie powinny się zakończyć nim Obama odwiedzi latem Warszawę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Dominick 2016-06-09 15:40:44
  Dyplomata niespełnionych nadziei wraz ze swoją połowicą w akcji. Ohyda
 • acton 2016-06-09 13:37:55
  Sikorski to jednak mściwa swinia. To, ze ryzykuje bezpieczenstwem Polski, to dla niego nic; wazne by jego bylo na wierzchu. Coraz bardziej smierdzi to czasami saskimi. Obecni "panowie" też gotowi kupczyc dobrem ojczyzny.
 • ada 2016-06-09 13:12:04
  Do Prawo precz PiS!: zamiast mózgu masz papkę , kompletnie zidiociałeś pisząc stek tych obrażliwych bzdur, lecz się człowieku
 • Prawo precz PiS! 2016-06-09 12:56:16
  Jaroslaw Kaczyński już się zapisał w historii jako wyrzutek społeczeństwa, margines przestępczy PiS od destabilizacji własnego kraju- przepraszam jeśli to żyd bolszewik, Polska nie jest jego ojczystym krajem!
 • ada 2016-06-09 12:55:57
  znowu ta aplebaułmsikorska nadaje na Polskę !!!!!!!! znowu szkodzi !!
 • Makumba junior 2016-06-09 12:44:39
  "Washington Post" ===> Anne Applebaum ===> Radosław Sikorski ===> "Polityka miłości według WSI", Radosław Sikorski : "Polacy to „frajerzy”"REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA