REKLAMA

Waszczykowski: demokracja to proces, musimy świadomie go kształtować

  • Autor: PAP/MIW
  • 15 grudnia 2016 11:35
Waszczykowski: demokracja to proces, musimy świadomie go kształtować Witold Waszczykowski. (fot. www.msz.gov.pl)

• Biorąc pod uwagę naszą spuściznę historyczną musimy być świadomi, że demokracja nie jest dana raz na zawsze; to proces, musimy świadomie go kształtować - powiedział w czwartek (15.12) Witold Waszczykowski.
• Szef MSZ otwarł 5. edycję konferencji Warszawski Dialog na rzecz Demokracji.

Jak mówił Waszczykowski, tematem tegorocznej konferencji jest "przechodzenie od przeszłości ku przyszłości i wzmacnianie wartości demokratycznych".

"To oczywiste, że ten ciężar przeszłości odcisnął swoje piętno tutaj w Polsce, że ma wpływ i kształtuje przyszłość" - dodał.

"My, Polacy, tak jak wielu z państwa tu obecnych na tej sali, doświadczyliśmy utraty suwerenności. (...) Biorąc pod uwagę naszą spuściznę historyczną, musimy być świadomi tego, że demokracja nie jest dana raz na zawsze, to jest proces, musimy go świadomie kształtować" - podkreślił szef polskiej dyplomacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • wyborca nowoczesnej 2016-12-19 11:59:31
    Do Demokrata: wygrali wiekszoscia? tak. uszanuj to, to bedziesz mogl sie nazywac demorkatą. niech rządza w spokoju i narod ich rozliczy w nastepnych wyborach. nie moge pojac tego jątrzenia... to jątrzenie nie jest przejawem demokracji.
  • Demokrata 2016-12-15 12:35:00
    Wiemy Panie Waszczykowski że demokrację łatwo stracić ale wam nie pozwolimy jej zabrać mimo że się bardzo staracie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA