REKLAMA

Waszczykowski o nowym rządzie: Zmienimy strukturę

  • Autor: GP
  • 09 listopada 2015 12:51
Waszczykowski o nowym rządzie: Zmienimy strukturę Waszczykowski: PiS od wielu lat miało zamiar inaczej ułożyć sprawy gospodarcze. fot: flickr.com licencja: Creative Commons

Poseł Prawa i Sprawiedliwości relacjonuje stan rozmów o powołaniu rządu. W rozmowie z Jackiem Żakowskim nie wykluczył, że rząd będzie funkcjonował na zasadzie wicepremierów odpowiedzialnych za różne sfery życia społeczno-gospodarczego.

- Trwa, w ostatnich dniach, głównie dyskusja na temat podziału kompetencji – mówił Witold Waszczykowski w wywiadzie dla Wirtualnej Polski. – PiS od wielu lat miało zamiar inaczej ułożyć sprawy gospodarcze. To przede wszystkim powołanie ministerstwa energetyki, które brałoby kilka działów z innych resortów.

Polityk argumentował, że przykładem problemów obecnej struktury rządu jest budowa autostrad. Z trzech budowanych żadna nie jest skończona. PiS w jego ocenie ma remedium na te trudności.

Dopytywany o nazwiska, prawdopodobny przyszły szef polskiej dyplomacji uchylał się od odpowiedzi. Zaznaczył tylko, że Jarosław Gowin ma szansę na tekę ministra lub nawet wicepremiera – odpowiedzialnego za sprawy nauki i kultury.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA