REKLAMA

Waszczykowski: od nowego roku większa pomoc humanitarna dla uchodźców z Syrii

  • Autor: PAP/MIW
  • 15 grudnia 2016 13:42
Waszczykowski: od nowego roku większa pomoc humanitarna dla uchodźców z Syrii Minister Waszczykowski podczas Konferencji Warszawski Dialog na Rzecz Demokracji. (fot. twitter.com)

• Od nowego roku programy humanitarne na rzecz uchodźców z Syrii będą "jeszcze bardziej wspierane i będą zwiększane" - zapowiedział w czwartek (15.12) szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski.

Zaznaczył jednocześnie, że Polska "od lat" była i jest aktywna na Bliskim Wschodzie. Minister wymienił w tym kontekście m.in. udział polskich żołnierzy w operacjach pokojowych na Wzgórzach Golan oraz działania w ramach koalicji przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu.

Podkreślił również zaangażowanie humanitarne Polski na rzecz uchodźców z Syrii przebywających na terenie Turcji, Jordanii i Libanu.

"Te programy od nowego roku będą jeszcze bardziej wspierane i będą zwiększane" - mówił. "Ale trzeba też pamiętać o naszym położeniu geopolitycznym. Polska jest krajem, który leży na skraju UE i NATO, na wschodnim skraju i mamy za swoją wschodnią granicą konflikt, który już trwa prawie trzy lata, konflikt rosyjsko-ukraiński (...) i my również przyjmujemy wielu ludzi ze Wschodu" - powiedział Waszczykowski.

"Oczywiście nie są to ludzie w tak skrajnej potrzebie jak Syryjczycy pochodzący z obszarów wojny, ale to też są ludzie, którzy ze względu na biedę spowodowaną kłopotami na wschodnich rubieżach Europy przybywają do Polski" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA