REKLAMA

Wawel i Warszawa to miejsca, w których Andrzej Duda spędzi 10 kwietnia

  • Autor: PAP/GP
  • 07 kwietnia 2016 14:49
Wawel i Warszawa to miejsca, w których Andrzej Duda spędzi 10 kwietnia (fot.:prezydent.pl)

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w obchodach 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej; m.in. złoży wieniec przed pomnikiem ofiar katastrofy na Wojskowych Powązkach i weźmie udział w mszy św. Wcześniej w Krakowie złoży kwiaty przy grobie Lecha i Marii Kaczyńskich.

Dzień przed rocznicą, w sobotę prezydent spotka się w Pałacu Prezydenckim z młodzieżą, która następnego dnia wyruszy pociągiem do Katynia.

W niedzielę rano w krypcie na Wawelu prezydent złoży wiązankę kwiatów i pomodli się przy grobie zmarłych w katastrofie pod Smoleńskiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii Kaczyńskiej.

Następnie w Warszawie około godz. 13. Andrzej Duda złoży wieniec przed pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej na Wojskowych Powązkach. Z kolei około godz. 14. w Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie prezydent złoży wieńce na grobach śp. prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, śp. ks. Józefa Jońca, śp. ks. Zdzisława Króla oraz śp. ks. Andrzeja Kwaśnika.

O godz. 16.50 przed Pałacem Prezydenckim zaplanowane jest wystąpienie Andrzeja Dudy. Bezpośrednio po wystąpieniu odsłonięta zostanie tablicy poświęconej Lechowi Kaczyńskiemu, umieszczona na Pałacu.

Przeczytaj: Jacek Sasin wątpi, by wrak wrócił do Polski

Wieczorem Andrzej Duda weźmie udział w mszy św. w intencji ofiar katastrofy w Bazylice Archikatedralnej Jana Chrzciciela w Warszawie. Po mszy koncelebrowanej przez ks. kard. Kazimierza Nycza spod katedry wyruszy marsz pamięci przed Pałac Prezydencki.

W poniedziałek przed południem prezydent weźmie udział w uroczystości odsłonięcia przy wejściu do siedziby Biura Bezpieczeństwa Narodowego tablicy upamiętniającej szefów BBN, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem - Władysława Stasiaka i Aleksandra Szczygło. Podczas uroczystości planowane jest wystąpienie prezydenta.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęli wszyscy pasażerowie - 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA