REKLAMA

Wenderlich i Gawkowski na czele list wyborczych

  • Autor: PAP
  • 10 września 2015 18:43
Wenderlich i Gawkowski  na czele list wyborczych Jerzy Wenderlich, wicemarszałek Sejmu

Jerzy Wenderlich, wicemarszałek Sejmu, oraz Grzegorz Gawkowski, sekretarz generalny SLD na czele list wyborczych w województwie kujawsko-pomorskim.

Jerzy Wenderlich i Grzegorz Gawkowski stają na czele list Zjednoczonej Lewicy w województwie kujawsko-pomorskim.Wśród kandydatów jest poseł Maciej Wydrzyński (Twój Ruch).

Wenderlich, zasiadający w Sejmie od 1993 r. i pełniący funkcję marszałka od pięciu lat, przewodzi liście w okręgu toruńskim (nr 5), a będący od trzech lat sekretarzem generalnym SLD Gawkowski - w okręgu bydgoskim (nr 4).

- Jako Zjednoczona Lewica chcemy w wyborach być alternatywą dla układu, który dzisiaj rządzi Polską oraz tego, który ewentualnie miałby przejąć władzę po 25 października. Uważamy, że rządy w Polsce nie są skazane na programy prawicowe. Pomimo 25 lat wolności nie wszyscy w równym stopniu korzystają z osiągnięć tego ustroju - powiedział szef kujawsko-pomorskiej SLD Krystian Łuczak.

Dodał, że "koalicja jest zdecydowanie przeciw rozwarstwieniu społecznemu oraz przeciw polityce, która powoduje, że bogatsze regiony stają się jeszcze bogatsze, a słabsze odstają".

Grzegorz Gawkowski

Inni kandydaci

W okręgu toruńskim drugie miejsce zajmuje poseł Maciej Wydrzyński (Twój Ruch), trzecie - radny sejmiku, poseł w latach 1993-2001 Stanisław Pawlak (SLD), czwarte - współwłaścicielka Muzeum Żywego Piernika w Toruniu Elżbieta Olszewska (bezpartyjna), a piąte - sekretarz rady powiatu grudziądzkiego SLD Tobiasz Kobyłecki.

W okręgu bydgoskim drugie miejsce przypadło wiceprezydent Bydgoszczy Annie Mackiewicz (SLD), trzecie byłemu staroście nakielskiemu i burmistrzowi Kcyni Piotrowi Hemmerlingowi (SLD), czwarte - dziennikarzowi i studentowi Mateuszowi Nesterokowi (Twój Ruch), a piąte - wicestaroście inowrocławskiemu Włodzimierzowi Figasowi (SLD).

Ze startu w wyborach zrezygnowała posłanka SLD Anna Bańkowska, która zasiada w Sejmie od siedmiu kadencji.

Łuczak zaznaczył, że listy tworzono tak, aby znaleźli się przedstawiciele różnych formacji tworzących koalicję i różnych powiatów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA