REKLAMA

Weto prezydenta. Tyszka: To bardzo dobry dzień dla Polski

  • Autor: PAP/GP
  • 24 lipca 2017 12:57
Weto prezydenta. Tyszka: To bardzo dobry dzień dla Polski Wicemarszałek Tyszka jest w Prezydium Sejmu z ramienia Kukiz'15. (fot.:youtube.com)

- To bardzo dobry dzień dla Polski, jest szansa na uzdrowienie naszej chorej, upartyjnionej debaty publicznej - powiedział w poniedziałek (24 lipca) Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) komentując decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o zawetowania ustaw: o Sądzie Najwyższym i KRS.

Andrzej Duda informując o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS mówił, że w polskiej tradycji konstytucyjnej Prokurator Generalny nigdy nie miał żadnego nadzoru nad Sądem Najwyższym, ani nigdy nie decydował "w przemożnym stopniu" o tym, kto może być sędzią SN. Prezydent dodał też, że przygotuje nowe ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS, być może przy pomocy ekspertów w ciągu 2 miesięcy.

- To bardzo dobry dzień dla Polski, jest szansa na uzdrowienie naszej chorej, upartyjnionej debaty publicznej i dobrą pracę na rzecz reformy sądownictwa. Pan prezydent zachował się jak prezydent wszystkich Polaków - ocenił decyzję prezydenta Tyszka.

Polityk odniósł się też do zapowiedzianych na poniedziałek spotkań prezydenta Dudy z I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf oraz przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa Dariuszem Zawistowskim. - Myślę, że będą to rozmowy, które mają rozpocząć prace nad koncepcją docelowej, szybkiej reformy, usprawnienia wymiaru sprawiedliwości - powiedział.

Czytaj też: Gersdorf podziękowała prezydentowi za weto

Poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski zapowiedział, że ugrupowanie będzie współpracowało z prezydentem Dudą ws. zmian w wymiarze sprawiedliwości. "Będziemy współpracować z panem prezydentem i chcemy tę reformę jak najszybciej rozpocząć. Ona ma odpowiadać potrzebom obywatelskim, a nie potrzebom partii politycznych w Polsce" - podkreślił Rzymkowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA