REKLAMA

Wiceminister Jarosław Zieliński: Kompleks gabinetów komendanta głównego Policji kosztował ponad 3 mln zł

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 14 stycznia 2016 20:29
Wiceminister Jarosław Zieliński: Kompleks gabinetów komendanta głównego Policji kosztował ponad 3 mln zł Zieliński: "Kompleks gabinetów komendanta był drogi. Wszystko to kosztowało 3 miliony 176 tys. złotych" fot. msw.gov.pl)

· Wiceszef MSWiA przedstawił informację na temat wydatków na gabinet byłego komendanta Policji.
· Kompleks gabinetów komendanta kosztował ponad 3 mln zł.
· Zieliński: MSWiA zależy na tym, by środki finansowe były wydawane racjonalnie.

 "Cały kompleks gabinetów komendanta głównego policji, kosztował prawie tyle samo, co komisariat policji na Pomorzu. Tak być nie może i tak nie będzie" – powiedział wiceminister Jarosław Zieliński podczas briefingu w Komendzie Głównej Policji. Wiceszef MSWiA podczas spotkania z dziennikarzami przedstawił informację na temat wydatków na gabinet byłego komendanta.

"Kompleks gabinetów komendanta był drogi. Wszystko to kosztowało 3 miliony 176 tys. złotych, a same pomieszczenia, które przygotował sobie poprzedni komendant główny policji pochłonęły 2 miliony 800 tys. złotych. To jest duża kwota i takich potrzeb komendant nie powinien mieć, mimo że to jest bardzo ważna funkcja" - wyjaśnił wiceszef MSWiA.

Minister zwracał uwagę na dużą dysproporcję między warunkami w gabinecie komendanta a w komendach powiatowych czy miejskich, gdzie funkcjonariusze wykonują codzienne obowiązki. "W terenie komendanci powiatowi zwracają się do samorządowców o dofinansowanie na zakup paliwa dla funkcjonariuszy, a policjanci przynoszą swój papier do wypełniania niezbędnych dokumentów" - wskazał wiceszef MSWiA.

Jak podkreślał podczas briefingu jest to kontrast, który nie może mieć miejsca. "Nie powinno być tak, że na poziomie władzy jest "Bizancjum”, a na poziomie, gdzie wykonywana jest praca, jest wielka bieda" - podkreślał wiceszef MSWiA.

Sekretarz stanu zapewniał, że kierownictwu MSWiA zależy na tym, by środki finansowe były wydawane racjonalnie. "Chodzi o to, żeby nie było przerostu tam, gdzie jest władza, a niedoboru tam, gdzie władza lekceważy potrzeby" – powiedział wiceszef MSWiA. "Polscy podatnicy chcą rozsądnych decyzji i racjonalnych wydatków" - dodał wiceminister.

Minister Jarosław Zieliński pytany był również o zakończenie audytu w sprawie inwigilowania dziennikarzy. Dziennikarze dopytywali, czy raport zostanie w przyszłości opublikowany.  

"Musimy poczekać na zakończenie audytu. Jak dotąd znamy tylko część prawdy. Proces badania tej sprawy nie został jeszcze zakończony. Trudno więc na tym etapie wyrokować” - powiedział wiceszef MSWiA. Wiceminister dodał, że jeśli zostanie stwierdzone podejrzenie naruszenia prawa, „będzie konieczność skierowania wniosku do prokuratury". 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • X37 2016-01-15 22:52:49
    Wieje grozą jeśli urzędnik tego szczebla nie rozumie uwarunkowań technicznej ochrony przed podsłuchem. Lub jeśli uznaje że bardziej zapunktuje jako "dobry gospodarz" niż jako racjonalny fachowiec.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA