REKLAMA

Wiceminister Jarosław Zieliński zapowiada wzrost uposażenia strażaków

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 04 marca 2016 15:18
Wiceminister Jarosław Zieliński zapowiada wzrost uposażenia strażaków Wiceminister Jarosław Zieliński spotkał się z przedstawicielami prezydium zarządu krajowego Związku Zawodowego Strażaków „Florian” (fot. mswia)

Wiceminister Jarosław Zieliński spotkał się z przedstawicielami prezydium zarządu krajowego Związku Zawodowego Strażaków „Florian”.

Podczas spotkania poruszono kwestie postulatu wzrostu uposażeń w PSP. Minister Jarosław Zieliński wskazał, że w 2016 roku wynagrodzenie funkcjonariuszy PSP wzrośnie o 5 proc. Sprawa ta znajduje się na końcowym etapie prac legislacyjnych, a podwyżki zostały wpisane do ustawy budżetowej i zostaną wypłacone z wyrównaniem od 1 stycznia 2016 r.

Podczas spotkania poruszono również kwestie zmiany sposobu naliczania wysokości ekwiwalentu za godziny ponadnormatywne, ujednolicenia systemu emerytalnego w odniesieniu do grupy strażaków przyjętych do służby po 01 stycznia 1999 r. PSP oraz zmian w przepisach związanych z pomocą mieszkaniową, równoważnikiem za remont i brak lokalu mieszkalnego dla funkcjonariuszy PSP. Ważnym punktem rozmów był także postulat dotyczący zmian w zakresie prawa do uposażenia funkcjonariuszy za okres przebywania na zwolnieniu lekarskim oraz prac nad ustawą modernizacyjną.

Jarosław Zieliński wskazał, że sprawy te są analizowane, w celu wypracowania jak najlepszych rozwiązań. W pracach tych przewiduje się udział związków zawodowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA