REKLAMA

Wiceminister MSWiA apeluje o bezpieczeństwo podczas ferii

 • Autor: PAP/AT
 • 12 stycznia 2018 09:09
Wiceminister MSWiA apeluje o bezpieczeństwo podczas ferii Wiceminister życzył wszystkim dzieciom, młodzieży dobrego wypoczynku, ale także wypoczynku bezpiecznego w ferie (Jarosław Zieliński, fot. mswia.gov.pl)

Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński prosi policję, by w czasie ferii zimowych zwróciła szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

 • Zwróciłem się do komendanta głównego polskiej policji ze specjalnym pismem z prośbą, żeby do końca ferii zimowych szczególnie zająć się bezpieczeństwem dzieci i młodzieży - powiedział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.
 • Wiceminister życzył wszystkim dzieciom, młodzieży dobrego wypoczynku, ale także wypoczynku bezpiecznego.
 • Przypomniał również, że za bezpieczeństwo osób korzystających ze stoków narciarskich "odpowiedzialność główną biorą właściciele i administratorzy tych stoków".

"Zwróciłem się do komendanta głównego polskiej policji (nadinsp. Jarosława Szymczyka - red.) wczoraj ze specjalnym pismem z prośbą, żeby w tym czasie - od 15, a właściwie od 12 (...) stycznia do 25 lutego, czyli do końca ferii w różnych województwach, szczególnie zająć się bezpieczeństwem dzieci i młodzieży" - powiedział wiceminister MSWiA w TVP Info.

Zgodnie z jego zaleceniami, policja będzie miała za zadanie m.in. "czuwać nad bezpieczeństwem na szlakach komunikacyjnych, na drogach", zwiększyć liczbę patroli i zwrócić szczególną uwagę "na miejsca wypoczynku, na stoki narciarskie, gdzie będzie młodzież wypoczywała".

Czytaj też: Ferie zimowe 2018: Sprawdź terminy

"Chodzi też o sprawdzanie sprawności technicznej środków transportu, którymi będzie młodzież przewożona, trzeźwości kierowców, przestrzegania przepisów ruchu drogowego, bezpieczeństwo na dworcach, stacjach, tam, gdzie będzie młodzież się przemieszczała i gdzie będzie wypoczywała" - wyjaśnił Zieliński.

Przypomniał również, że za bezpieczeństwo osób korzystających ze stoków narciarskich "odpowiedzialność główną biorą właściciele i administratorzy tych stoków".

"Prosiłem pana komendanta głównego policji, żeby przekazał te dyspozycje komendantom wojewódzkim, a za ich pośrednictwem także dalej, do wszystkich struktur terenowych policji" - mówił wiceszef MSWiA. "Cała polska policja będzie nad tym czuwała, ale nic nie zwalnia organizatorów wyjazdów feryjnych, samej młodzieży, rodziców, wszystkich, którzy będą mieli w tym udział, z czuwania nad bezpieczeństwem" - podkreślił.

Wiceminister życzył "wszystkim dzieciom, młodzieży dobrego wypoczynku, ale także wypoczynku bezpiecznego".

Ferie zimowe przewidziane są w czterech terminach; w pierwszych czterech województwach ruszają w najbliższą sobotę. W pozostałych rozpoczną się one za tydzień, dwa tygodnie lub za cztery. Dwutygodniowa przerwa w zajęciach, w zależności od województwa, nastąpi między 13 stycznia a 25 lutego.

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą zasadą, terminy ferii w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie, np. jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe są w drugiej połowie stycznia, to wówczas w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano, biorąc pod uwagę liczbę uczniów.

Z tej reguły są wyłączone tylko województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie, gdzie ferie są zawsze na przełomie stycznia i lutego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Bezpieczeństwo 2018-01-12 11:12:15
  Internetowa strona Policji w zakładce "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku"
 • Gość 2018-01-12 10:00:37
  Gdzie można więcej szczegółów uzyskać na ten temat ???
 • Bezpieczeństwo 2018-01-12 09:56:15
  Zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" dedykowanej zarówno do osób dorosłych jak i dzieci. Warto wspomnieć, że całą akcję objęło patronatem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dedykowany tej akcji konkurs plastyczny jest ciekawym elementem pogłębienia wiedzy na temat bezpiecznego zachowania się na trasach i stokach narciarskich. Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji wraz z partnerami tego przedsięwzięcia zapewnia materiały profilaktyczne oraz ciekawe nagrody rzeczowe laureatom konkursu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA