REKLAMA

Wiceminister Zarudzki o odpowiedzialności za brak wypłat i naborach z PROW

  • Autor: Farmer.pl/JS
  • 21 stycznia 2016 09:12
Wiceminister Zarudzki o odpowiedzialności za brak wypłat i naborach z PROW Zarudzki: pierwszy kwartał 2016 albo 2017 roku to możliwy termin naboru także na "Restrukturyzację małych gospodarstw (fot. W. Denisiuk/Farmer.pl)

- W I kwartale ruszy nabór dla "Młodych rolników" i na pełną "Modernizację". Pierwszy kwartał 2016 albo 2017 roku to możliwy termin naboru także na "Restrukturyzację małych gospodarstw" - mówi w wywiadzie dla serwisu www.farmer.pl, Ryszard Zarudzki wiceminister rolnictwa odpowiedzialny za Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Farmer: Zapowiedział Pan w Sejmie uruchomienie w pierwszym kwartale naboru dla „Młodych rolników” i na pełną „Modernizację”. Nie dokończył Pan wypowiedzi dotyczącej terminów wypłaty dopłat bezpośrednich. Są dobre wiadomości dla rolników?

Ryszard Zarudzki: Potwierdzam, te dwa nabory z PROW są pewne. Pierwszy kwartał 2016 albo 2017 roku to możliwy termin naboru także na „Restrukturyzację małych gospodarstw”. To, czy będzie to jeszcze w tym roku, czy dopiero za rok zależy od Ministerstwa Finansów i tego, czy zdecyduje się ono zastosować uproszczoną procedurę akredytacyjną dla agencji płatniczej, która będzie obsługiwać ten program. Dotyczy to także drugiego programu ważnego dla małych gospodarstw, a mianowicie "Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa".

Czytaj całość na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA