REKLAMA

Wiceszef KE przyjedzie rozmawiać o praworządności

  • Autor: PAP/rs
  • 29 marca 2018 19:49
Wiceszef KE przyjedzie rozmawiać o praworządności Frans Timmermans przyjedzie do Polski 9 kwietnia na rozmowy ws. praworządności (Fot. Shutterstock.com)

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans przyjedzie do Polski 9 kwietnia na rozmowy ws. praworządności - dowiedziała się PAP ze źródła w KE. Zaproszenie wystosował do niego minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.

Wizyta będzie kontynuacją dialogu między polskimi władzami a Komisją odnośnie do sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz ustaw dotyczących funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości.

Komisja już wcześniej zapowiedziała, że będzie analizowała poprawki do ustaw sądowych, które - jak podkreślają politycy PiS - są ustępstwami w kierunku Brukseli.

Szef KE Jean-Claude Juncker, odnosząc się do zaproponowanych przez PiS zmian dotyczących SN, KRS i TK, mówił w ubiegłym tygodniu, że obserwuje inicjatywy podjęte przez część polskiego parlamentu "z najwyższą sympatią".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA