REKLAMA

Wiceszef MON: wojsko pomoże w usuwaniu skutków nawałnic w kolejnych 13 gminach

  • Autor: PAP/JS
  • 17 sierpnia 2017 17:35
Wiceszef MON: wojsko pomoże w usuwaniu skutków nawałnic w kolejnych 13 gminach Dworczyk zapewnił, że "każdego dnia tych sił i żołnierzy zaangażowanych w akcję będzie przybywać". (fot. MON/twitter)

Od piątku (18 sierpnia) wojsko będzie pomagać w kolejnych 13 gminach w usuwaniu szkód spowodowanych przez nawałnice - poinformował wiceszef MON Michał Dworczyk. Jak dodał, obecnie taką pomoc niesie blisko 200 żołnierzy.

Dworczyk poinformował, podczas konferencji w Sejmie, że na polecenie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, skontaktowano się niemal ze wszystkimi burmistrzami i wójtami na terenie województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

"Zostały zebrane informacje w skutek czego uruchomione zostały siły i środki wojska, które od jutra będą pomagały w usuwaniu szkód w kolejnych 13 gminach. To są różnego rodzaju prace związane z usuwaniem wiatrołomów, udrażnianiem linii energetycznych, usuwaniem drzew, które spadły na indywidualne domostwa" - podkreślił wiceszef MON.

Dworczyk zapewnił, że "każdego dnia tych sił i żołnierzy zaangażowanych w akcję będzie przybywać". "Dzisiaj kolejne 50 osób i kolejny ciężki sprzęt został skierowany też, do tego chyba najboleśniej dotkniętego miejsca, czyli w okolice wsi Rytel" - mówił.

Czytaj też: Mariusz Błaszczak: Kwota odszkodowania na odbudowę budynków mieszkalnych będzie podwyższona do 200 tys. zł

Wiceszef MON poinformował, że zobowiązano również wojskową straż pożarną do tego, by przekazała potrzebny sprzęt i siły do dyspozycji straży pożarnej, i funkcjonariuszy koordynujących akcję w poszczególnych województwach.

Dodał, że obecnie w usuwanie skutków zniszczeń zaangażowanych jest blisko 200 żołnierzy. "Natomiast będą kolejne siły kierowane do gmin o których mówiłem. Tak naprawdę to wszystko jest na bieżąco ustalane i będzie ustalane z lokalnymi władzami" - zaznaczył. "Trudno powiedzieć, że to będzie określona liczba" - dodał.

W wyniku nawałnic, które przeszły nad Polską w nocy z piątku na sobotę, zginęło sześć osób, a 52 zostały ranne. W całym kraju wiatr uszkodził lub zerwał dachy z prawie 4 tys. budynków, z czego 2,8 tys. to budynki mieszkalne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA