REKLAMA

Więcej dzieci pojedzie na wakacje. Efekt 500 plus?

  • Autor: PAP/AT
  • 06 czerwca 2017 07:32
Więcej dzieci pojedzie na wakacje. Efekt 500 plus? Najwięcej dzieci będzie wypoczywać na wczasach z rodzicami (fot.pixabay.com)

Niskie bezrobocie, wyższe płace, rosnące zatrudnienie i 500 plus to czynniki polepszające sytuację materialną rodzin. Zyskują na tym dzieci, które mogą liczyć na wakacje poza domem.

Niemal połowa badanych rodzin deklaruje, że wyśle swoje dzieci na wakacje. W domu wypoczywać będzie niecałe 30 proc. najmłodszych - pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na wyniki badania wykonanego na zlecenie "DGP".

Eksperci przekonują, że to nie jest zły wynik. Najniższa od 26 lat stopa bezrobocia, wyższe płace, rosnące zatrudnienie, a do tego rządowe wsparcie w postaci 500 plus to czynniki polepszające sytuację materialną rodzin.

Czytaj też: Podsumowanie: Jak działa 500 plus?

Zyskują na tym najmłodsi, którzy mogą liczyć na wakacje poza domem. Najwięcej dzieci będzie wypoczywać na wczasach z rodzicami. Deklaruje to ponad 33 proc. badanych, w większości planując urlop w kraju. Tylko niecałe 9 proc. rodziców (z dziećmi) na wakacje wyjedzie za granicę.

Na kolonie lub obóz posłanych będzie natomiast jedynie 5,4 proc. najmłodszych. W większości będą to imprezy w Polsce. Planów na zbliżające się wakacje dla swoich dzieci wciąż nie ma 35 proc. rodzin, a mniej niż 30 proc. już wie, że nigdzie ich w tym roku nie wyśle.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA