REKLAMA

Więcej pracowników niepełnosprawnych w administracji rządowej?

  • Autor: PAP/AT
  • 02 lutego 2017 09:05
Więcej pracowników niepełnosprawnych w administracji rządowej? Zdaniem Kwiatkowskiego osoby niepełnosprawne mogłyby być zatrudniane w administracji np. na stanowiskach eksperckich (Robert Kwiatkowski, fot.pfron.org.pl)

• Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych prowadzi z ministerstwami rozmowy o zatrudnieniu w administracji większej liczby osób niepełnosprawnych - poinformował prezes.
• Powinniśmy dążyć do tego, aby administracja zatrudniała co najmniej 6 proc. niepełnosprawnych - podkreślił prezes.

Kwiatkowski zwrócił uwagę na problem zatrudniania osób niepełnosprawnych w administracji. Według niego, pracuje tam zbyt mała liczba tej grupy. "Dane pokazują, że zatrudnienie osób niepełnosprawnych jest tam na poziomie kilkunastu osób, w administracji centralnej zatrudnienie jest na poziomie 2 proc." - powiedział.

Jak zaznaczył, PFRON prowadzi rozmowy z ministerstwami ws. zatrudnienia osób niepełnosprawnych. "Tych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych będzie bardzo dużo i nie tylko w administracji rządowej. W administracji rządowej chcemy doprowadzić do tego, żeby była, choć to może złe słowo, moda na zatrudnianie osób niepełnosprawnych. Bo 2 proc. to w mojej ocenie jest skandalem" - mówił Kwiatkowski.

Czytaj też: Partia Razem wzywa rząd ws. opiekunów niepełnosprawnych: Segregowanie ludzi jest niekonstytycyjne

Poinformował, że w lutym zaczną działać specjalne programy zatrudniania osób niepełnosprawnych. "Porozumienia będą zawierane przez cały rok, ze wszystkimi po kolei ministerstwami, ale też z policją" - zaznaczył szef PFRON-u.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA