REKLAMA

Winiety to przeszłość. MIB ma lepszy pomysł

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 08 września 2016 13:39
Winiety to przeszłość. MIB ma lepszy pomysł Minister Andrzej Adamczyk podczas panelu "Perspektywy rozwoju transportu w Polsce" (fot. mr.gov.pl)

• 7 września 2016 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wziął udział w debacie "Perspektywy rozwoju transportu w Polsce" w Krynicy-Zdroju.
• Dyskusja dotyczyła m.in. nowego systemu poboru opłat drogowych oraz budowy Via Carpatia.
• Minister zdradził w kwestii poboru opłat, że wprowadzenie elektronicznego biletu drogowego byłoby dzisiaj jednym z najlepszych rozwiązań.

Niczego dziś nie przesądzamy, nie wskazujemy konkretnego rozwiązania, ale oczekujemy na spełnienie przez nowy system poboru opłat ważnych dla użytkowników wymagań – mówił minister Adamczyk.

Andrzej Adamczyk podkreślił, że nowy system poboru opłat powinien być przyjazny kierowcom, nowoczesny, łatwy w obsłudze, mieć także wiele funkcjonalności i możliwość rozbudowy o kolejne. Ważne jest również, by system był tani w eksploatacji oraz by koszt jego utrzymania nie stanowił znaczącej części przychodów, przeznaczanych na budowę i utrzymanie dróg.

Odpowiadając na pytanie o możliwość wprowadzenia winiet minister Andrzej Adamczyk stwierdził, że winiety są przeszłością, a dziś należy raczej rozważać wprowadzenie elektronicznego biletu drogowego, jako jednego z potencjalnych rozwiązań.

Minister mówił też, że na przełomie września i października odbędzie się prezentacja istniejących systemów poboru opłat, do której zostaną zaproszeni dostawcy, zainteresowani przystąpieniem do przetargu na wybór operatora i wykonawcy systemu po zakończonej w listopadzie 2018 r. obecnej umowie.

Czytaj cały artykuł TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA