REKLAMA

Witek: Reforma edukacji przywróci do szkoły kwestię wychowania dzieci

  • Autor: PAP/AT
  • 26 stycznia 2017 11:20
Witek: Reforma edukacji przywróci do szkoły kwestię wychowania dzieci Rodzic, który daje swoje dziecko do szkoły, ma mieć świadomość, że tam jest bezpiecznie - wyjaśniła Witek (Elżbieta Witek, fot. pis.org.pl)

• Podstawową rolą każdej rodziny, rodziców jest troska o wychowanie dzieci - powiedziała szefowa gabinetu premier Elżbieta Witek.
• Szkoła powinna wspierać rodziców w tym wychowaniu - dodała.

Witek była proszona w RMF FM o komentarz do badań wskazujących, że 84 proc. gimnazjalistów piło alkohol. Zwróciła uwagę, że również badania przeprowadzone kilka lat temu przez policję wskazały, że w gimnazjach wzrasta liczba przestępstw, w tym gwałtów.

"Podstawową rolą każdej rodziny, rodziców jest troska o wychowanie dzieci. Szkoła powinna wspierać rodziców w tym wychowaniu, niestety przez ostatnie lata tak zmieniono polską szkołę i tak zmieniono przepisy, że nawet rodzice mogą być oskarżeni przez własne dzieci np. o poniżanie albo o znęcanie się" - powiedziała.

Podkreślała, że rodzice powinni reagować na nieodpowiednie zachowanie dzieci. "Bardzo często rodzic woli nie wiedzieć, co złego dzieje się z jego dzieckiem, bo nie bardzo wie, jak mu pomóc" - powiedziała.

Czytaj też: Zalewska: Reforma edukacji ważna i dobra zmiana dla polskiej szkoły

Wskazała, że reforma edukacji przywróci do szkoły kwestię wychowania. "Stawiamy bardzo mocno na wychowanie. Rodzic, który daje swoje dziecko do szkoły, ma mieć świadomość, że tam jest bezpiecznie: że nie ma alkoholu, że nauczyciel zwraca na to uwagę, że są także kary za to, a szkoła i nauczyciel mają instrumenty, żeby takie sytuacje się nie powtarzały" - powiedziała.

Zwracała uwagę, że problem narkotyków, tytoniu i alkoholu jest obecny także w szkołach podstawowych. Zdaniem Witek walka z tym problemem wymaga czasu i współpracy szkoły z rodzicami.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA