REKLAMA

Witold Bańka powołał nowych członków Rady Sportu Osób Niepełnosprawnych

  • Autor: GP
  • 16 czerwca 2016 10:32
Witold Bańka powołał nowych członków Rady Sportu Osób Niepełnosprawnych Witold Bańka na posiedzeniu Rady Sportu Osób Niepełnosprawnych w nowym składzie. (fot.:msport.gov.p)

• W Ministerstwie Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne spotkanie Rady Sportu Osób Niepełnosprawnych.
• Tematem rozmów była paraolimpiada w Brazylii.

W środę (15 czerwca) w siedzibie resortu sportu odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Sportu Osób Niepełnosprawnych. To ciało od środy obraduje w nowym składzie. W pracach Rady bierze udział 15 członków powołanych przez ministra sportu i turystyki oraz zaproszeni specjaliści.

Głównym tematem spotkania była informacja dotycząca stanu przygotowań polskiej kadry do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro oraz tegoroczne edycje Programu Upowszechniania Sportu Osób Niepełnosprawnych.

Minister sportu wręczający powołania nowym członkom Rady, źródło: msport.gov.pl

Rada Sportu Osób Niepełnosprawnych jest organem opiniodawczo-doradczym Ministerstwa Sportu i Turystyki. Do jej zadań należy m.in. opracowywanie propozycji kierunków rozwoju sportu osób niepełnosprawnych i promowanie nowych propozycji w tej dziedzinie. Rada przekazuje kierownictwu Ministerstwa opracowania i opinie oraz wnioski w sprawach związanych ze sportem osób niepełnosprawnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA