REKLAMA

Witold Waszczykowski: Dyrektywa o pracownikach delegowanych sprzeczna z fundamentalnymi swobodami UE

  • Autor: PAP/AT
  • 21 marca 2018 09:48
Witold Waszczykowski: Dyrektywa o pracownikach delegowanych sprzeczna z fundamentalnymi swobodami UE Witold Waszczykowski (fot.msz.gov.pl)

Decyzja o pracownikach delegowanych świadczy o podwójnych standardach w Unii Europejskiej - ocenił były szef MSZ Witold Waszczykowski.

Państwa członkowskie i PE porozumiały się we wtorek (20 marca) w sprawie dyrektywy o pracownikach delegowanych. Ograniczenie okresu delegowania ustalono na 12 miesięcy z możliwością wystąpienia o dodatkowe sześć miesięcy w określonych przypadkach. Po tym czasie pracownik delegowany zostanie objęty prawem pracy kraju przyjmującego. Porozumienie było negocjowane w imieniu krajów członkowskich przez bułgarską prezydencję w UE i musi jeszcze zostać formalnie zaakceptowane przez kraje UE w ramach Rady UE.

Waszczykowski pytany w Radiu WNET o to czy Polska "poniosła porażkę" w kwestii wtorkowych ustaleń ws. pracowników delegowanych zaznaczył, że "jeszcze nie do końca, ale walczymy".

"Jeśli taka dyrektywa o pracownikach delegowanych zostanie wprowadzona, będzie to sprzeczne z fundamentalnymi swobodami Unii Europejskiej. Unia udowodni w takim razie, że istnieją podwójne standardy i że podejmuje się decyzje, które są bliższe rozwiązaniom jednych krajów a występują przeciwko innym krajom" - ocenił były szef MSZ.

Jego zdaniem decyzja ta świadczy o "podwójnych standardach" w Unii Europejskiej, co - jak mówił - "nie jest widoczne po raz pierwszy".

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA