REKLAMA

Witold Waszczykowski: MSZ szuka nowej kadry do pracy w instytucjach międzynarodowych

  • Autor: PAP/EM
  • 01 lutego 2017 13:49
Witold Waszczykowski: MSZ szuka nowej kadry do pracy w instytucjach międzynarodowych MSZ zwiększył liczbę aplikacji dyplomatyczno-konsularnych o 100 proc. (fot.:twitter.com/MSZ_RP)

• Celem Akademii Dyplomatycznej jest m.in. przygotowanie kadry do pracy w instytucjach międzynarodowych - podkreślił szef MSZ Witold Waszczykowski.
• Dodał, że NATO i UE to nie "kluby altruistów", dlatego Polska potrzebuje tam pracowników, którzy będą dbali o jej interesy.

Celem Akademii Dyplomatycznej jest wykształcenie nowej kadry oraz szkolenie już pracujących dyplomatów w MSZ i przygotowywanie ich szczególnie do pracy w instytucjach międzynarodowych - powiedział Witold Waszczykowski na konferencji prasowej po inauguracji zajęć w Akademii Dyplomatycznej.

Minister podkreślił, że Polska potrzebuje w NATO i UE pracowników, którzy będą dbali o jej interesy. Jak zaznaczył, obie te instytucje, a szczególnie Unia Europejska, nie są "klubami altruistów".

"To są instytucje, które są zbudowane w ten sposób, by bez uciekania się do wojny państwa członkowskie mogły rywalizować ze sobą i realizować swoje narodowe interesy bezpieczeństwa, energetyczne, ekonomiczne, socjalne. Do tego, by rywalizować w tych instytucjach z innymi państwami członkowskimi potrzebujemy wykształconej kadry" - zaznaczył szef MSZ.

Waszczykowski poinformował, że MSZ zwiększył liczbę aplikacji dyplomatyczno-konsularnych o 100 proc.

Dyrektor Akademii Dyplomatycznej prof. Jacek Czaputowicz objaśnił, że Akademia Dyplomatyczna zastąpiła istniejący dotychczas niezależnie Polski Instytut Dyplomacji; w odróżnieniu od niego Akademia będzie podlegać MSZ. "Pozwoli to na lepsze wykorzystanie zasobów kadrowych i pewne oszczędności finansowe" - podkreślił prof. Czaputowicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA