REKLAMA

Witold Waszczykowski: Nowe zagrożenia dla demokracji

  • Autor: PAP/AT
  • 15 września 2017 07:25
Witold Waszczykowski: Nowe zagrożenia dla demokracji Zdaniem ministra Wspólnota Demokracji podjęła działania ukierunkowane na wzmocnienie i ochronę fundamentów społeczeństw przed zagrożeniem terrorystycznym (Witold Waszczykowski, fot.MSZ/twitter.com)

Wspólnota Demokracji jest forum do wymiany wiedzy i dobrych praktyk, jak pielęgnować owoce przemian demokratycznych i chronić aktywność obywatelską - pisze minister Witold Waszczykowski.

W dobie globalnego zagrożenia brutalnym ekstremizmem z nową mocą powróciły dyskusje na temat kryzysu demokracji na świecie. Wśród przesłanek, które prowadzą do podważanie zdobyczy demokracji, wymieniane są nowe zagrożenia, takie jak: tzw. fake news, wzrastające nierówności społeczne, fala terroryzmu w Europie czy kryzys migracyjny - pisze minister Witold Waszczykowski w "Gazecie Polskiej Codziennie".

Artykuł szefa polskiej dyplomacji ukazał się z okazji jego wizyty na IX Konferencji Ministerialnej Wspólnoty Demokracji, która odbędzie się w piątek w Waszyngtonie.

Waszczykowski podkreśla, że Wspólnota Demokracji, organizacji współzałożonej przez Polskę, jest forum do wymiany wiedzy i dobrych praktyk, jak pielęgnować owoce przemian demokratycznych i chronić aktywność obywatelską. We Wspólnocie uczestniczy ponad setka krajów. W ostatnich latach - przypomina szef polskiej dyplomacji - z dorobku forum korzystały m.in. władze lokalne w Mołdawii i na Ukrainie.

Zdaniem ministra Wspólnota Demokracji podjęła działania ukierunkowane na wzmocnienie i ochronę fundamentów społeczeństw przed zagrożeniem terrorystycznym.

Witold Waszczykowski podkreśla, że "do dziś Polska pozostaje w gronie liderów Wspólnoty Demokracji". "Nie tylko byliśmy jednym z głównych jej założycieli, lecz także gościmy w Polsce Stały Sekretariat organizacji, który mieści się w Warszawie" - pisze w "Gazecie Polskiej Codzinnie" minister Waszczykowski.

Wspólnota Demokracji jest międzyrządową koalicją państw o zasięgu globalnym, której głównym celem jest promowanie demokratycznych zasad oraz norm na świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • :-) 2017-09-15 11:01:00
    Największym zagrożeniem dla demokracji w Europie są partie o profilu separatystyczno - nacjonalistyczno -szowinistycznym jak PIS w Polsce. W każdym kraju taka jest ale tylko u nas i na Węgrzech wygrały wybory.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA