REKLAMA

Witold Waszczykowski odwiedził FRONTEX

  • Autor: GP
  • 17 listopada 2015 13:32
Witold Waszczykowski odwiedził FRONTEX Centrum FRONTEXu, urzędnicy monitorujący sytuację na Morzy Śródziemnym (fot.frontex.europa.eu)

Rozwiązanie problemu nielegalnej migracji w Europie oraz ocena realizacji obecnego mandatu agencji FRONTEX były głównymi tematami rozmów podczas wizyty ministra Witolda Waszczykowskiego w siedzibie FRONTEX-u. Agencja mieści się w Warszawie.

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski odwiedził FRONTEX we wtorek. W czasie swojej wizyty rozmawiał z szefem agencji Fabricem Leggerim. Przedstawił on ministrowi główne założenia i metody działania organizacji oraz problemy z jakimi walczy FRONTEX w trudnej sytuacji kryzysu imigracyjnego.

Rozmowę zdominował temat trudności na granicach zewnętrznych UE. Rozmówcy przeanalizowali presję migracyjną w Europie, współpracę agencji z państwami członkowskimi oraz państwami trzecimi.

Dyskusja dotyczyła także potrzeb i wyzwań związanych z realizacją misji FRONTEX-u na południu Europy, w tym w centrach dla migrantów, tzw. hot spotach, w Grecji i we Włoszech.

Europejska Agencja Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich Unii Europejskiej, czyli FRONTEX jest niezależną agendą UE. Koordynuje współpracę między państwami członkowskimi w dziedzinie zarządzania granicami zewnętrznymi. Powołano ją w 2004 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA