REKLAMA

Włochy. Centroprawica Berlusconiego chce stworzyć rząd

  • Autor: PAP/rs
  • 05 marca 2018 19:17
Włochy. Centroprawica Berlusconiego chce stworzyć rząd Partia Forza Italia Silvio Berlusconiego oświadczyła w poniedziałek, że blok centroprawicy powinien otrzymać mandat do powołania rządu. (Fot. Shutterstock.com)

Partia Forza Italia Silvio Berlusconiego oświadczyła w poniedziałek, że blok centroprawicy powinien otrzymać mandat do powołania rządu po wyborach parlamentarnych, które wygrał. Koalicja tych sił otrzymała ponad 35 procent głosów.

Na pozycję głównej siły w bloku centroprawicy Berlusconiego wysunęła się Liga Północna, która otrzymała ponad 17 procent poparcia, wyprzedzając jego macierzyste ugrupowanie Forza Italia (14 proc.).

Po poniedziałkowym spotkaniu Silvio Berlusconiego z liderem Ligi Matteo Salvinim Forza Italia w wydanym komunikacie podkreśla: "przywódca centroprawicy potwierdził, że z uzyskanym wynikiem jej siły wzmocnią koalicję, która powinna otrzymać mandat do rządzenia Włochami, by ożywić nasz kraj".

Gotowy do objęcia rządów jest też antysystemowy Ruch Pięciu Gwiazd, pierwsze ugrupowanie w obu izbach parlamentu. Głosowało na nie 32 procent wyborców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA