REKLAMA

Włodzimierz Czarzasty: za rok SLD będzie w Sejmie

 • Autor: PAP/rs
 • 25 kwietnia 2018 19:27
Włodzimierz Czarzasty: za rok SLD będzie w Sejmie Za rok SLD znajdzie się w Sejmie - oświadczył w środę przewodniczący Sojuszu Włodzimierz Czarzasty. (Fot. Włodzimierz Czarzasty/Facebook)

Za rok SLD znajdzie się w Sejmie - oświadczył w środę przewodniczący Sojuszu Włodzimierz Czarzasty. - Jestem przekonany, że tak się stanie, bo lewica jest Polsce potrzebna - podkreślił polityk.

 • Szef SLD zapowiedział, że Sojusz w najbliższych wyborach samorządowych wystawi 16 tys. osób na poziomie powiatów i w 85 okręgach sejmikowych.
 • Jak zauważył, aby wrócić do Sejmu, SLD musi osiągnąć dobry wynik w wyborach samorządowych. - Żeby tak się stało, musimy przynajmniej w 240 powiatach wystawić kandydatów i to zrobimy - powiedział Czarzasty.
 • - Nie dostaliśmy się do Sejmu w wyniku niespotykanej arogancji, która cechowała naszą partię i głupich decyzji, m.in. wystawienie Magdaleny Ogórek jako kandydatki na prezydenta kraju oraz nieprzekroczenia progu wyborczego, co było naszą winą - mówi Czarzasty.

Na konferencji prasowej zorganizowanej przed spotkaniem z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego szef SLD zapowiedział, że Sojusz w najbliższych wyborach samorządowych wystawi 16 tys. osób na poziomie powiatów i w 85 okręgach sejmikowych.

- To bardzo ważne, bo jesteśmy jedną z czterech partii w Polsce, która jest w stanie to zrobić, po PiS, Platformie Obywatelskiej i PSL - podkreślił Czarzasty. Zapewnił też, że za rok jego ugrupowanie wróci do Sejmu.

- Nie dostaliśmy się do Sejmu w wyniku niespotykanej arogancji, która cechowała naszą partię i głupich decyzji, m.in. wystawienie Magdaleny Ogórek jako kandydatki na prezydenta kraju oraz nieprzekroczenia ośmioprocentowego progu wyborczego, co było naszą winą. Za to przepraszaliśmy już ludzi nie raz. Nie dostaliśmy się do Sejmu, chociaż otrzymaliśmy 1,14 mln głosów. Za rok ponownie zasiądziemy w ławach sejmowych, jestem o tym przekonany - zapewnił polityk.

Jak jednak zauważył, aby wrócić do Sejmu, SLD musi osiągnąć dobry wynik w wyborach samorządowych. - Żeby tak się stało, musimy przynajmniej w 240 powiatach wystawić kandydatów i to zrobimy - powiedział Czarzasty.

Poinformował, że SLD w kampanii wyborczej główną uwagę skupi na sprawach socjalnych. "Powrót sfery medycznej do szkół. Niedawno, dzięki naszym staraniom we Wrocławiu otworzono pięć gabinetów dentystycznych w szkołach. Poza tym mieszkania lokalne, bezpłatne żłobki i przedszkola w wymiarze ośmiogodzinnym dla każdego potrzebującego" - wyliczał przewodniczący Sojuszu.

"Miejsca opieki dziennej dla starszego pokolenia oraz dla osób z niepełnosprawnościami. Osiedla wspomagane, czyli tam gdzie jest sporo starszych ludzi. Chcielibyśmy, żeby były czynne całodobowe gabinety pielęgniarskie, ze względu na możliwość opieki przez 24 godziny. O tym będziemy mówić podczas kampanii i oczywiście sprawa in vitro, którego nikt nam nie zabierze" - zadeklarował Czarzasty.

Poinformował, że do sejmików wojewódzkich partia wystartuje pod szyldem SLD Lewica Razem" min. z Unią Pracy, OPZZ i PPS.

Szef SLD podkreślił, że kolejne "ważne rzeczy dla jego ugrupowania, to polityka historyczna, państwo świeckie, Europa, sprawy łamania bądź nie prawa, czyli konstytucja oraz sprawy związane ze społeczeństwem obywatelskim m.in. dotyczące związków partnerskich".

"Te sprawy są bardzo ważne. Jeżeli my myślimy tylko o związkach partnerskich homoseksualnych, to jest to złe myślenie. Dlatego, że 29 proc. dzieci w Polsce rodzi się ze związków partnerskich, w związku z tym trzeba być otwartym na świat. Dlaczego rodzice tych dzieci zakładając rodziny mają mieć mniejsze prawa od tych, którzy wezmą ślub, a do tego jeszcze kościelny?" - pytał polityk.

Czarzasty podkreślił też, że SLD "zawsze będzie zabiegał o elektorat Prawa i Sprawiedliwości". "Jeśli wejdziemy do Sejmu, wszystkie projekty PiS związane ze sprawami socjalnymi będziemy utrzymywali. Niektóre będą modyfikowane, ale będziemy je utrzymywali, bo to są projekty dotyczące ludzi, a nie dotyczące PiS" - zadeklarował.

"Aparat PiS, partia PiS, działania wobec konstytucji nie, ale działania na rzecz elektoratu, na rzecz ludzi, obywatelek i obywateli, oczywiście tak" - zapewnił.

Na spotkaniu z mieszkańcami Ostrowca Czarzasty poinformował też, że jego ugrupowanie w najbliższym czasie złoży interpelację do Sejmu, za pośrednictwem jednego z posłów. Dotyczyć ona będzie wydatków jakie państwo polskie przeznacza na Kościół. Polityk szacuje, że wynoszą one około 6 mld zł rocznie. Dodał, że tekst interpelacji przygotował jeden z profesorów Uniwersytetu Warszawskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (3 komentarzy)

 • :-) 2018-04-25 22:17:15
  Do gragra: SLD to partia całkiem liberalna, chociaż z lewej strony. Prawdziwe lewactwo to PIS i Razem.
 • gragra 2018-04-25 21:15:50
  nie doczekanie wasze lewactwo,,,,,,,
 • antypis 2018-04-25 20:42:10
  Włodek, teraz będziesz się czepiał wydatków na KK, a przypomnijmy sobie jak tow Miller właził puppuratom w odbyt przed referendum o przystąpienie do UE? Wtedy KK był cacy, a teraz beeee? No cóż, polityka, a szczególnie tą przez duże P to najgorszy rodzaj dziwki.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA