REKLAMA

Włodzimierz Krzywicki: Nowi świadkowie ws. wypadku z udziałem premier zgłoszeni przez obrońcę

  • Autor: PAP/JS
  • 24 lutego 2017 17:57
 Włodzimierz Krzywicki: Nowi świadkowie ws. wypadku z udziałem premier zgłoszeni przez obrońcę Obrońca Sebastiana K. mec. Władysław Pociej nie chciał wypowiadać się na temat zgłoszonych przez siebie świadków (fot.: twitter/Policja Lubin)

Krakowska Prokuratura Okręgowa, prowadząca śledztwo ws. wypadku z udziałem premier Beaty Szydło, zamierza przesłuchać ośmiu świadków, zgłoszonych przez obrońcę podejrzanego o nieumyślne spowodowanie wypadku – poinformował prok. Włodzimierz Krzywicki.

"Świadkowie z wniosku dowodowego obrońcy zostaną przesłuchani prawdopodobnie w środę lub czwartek. Są to osoby, które według obrońcy mają mieć wiedzę na temat wypadku albo okoliczności bądź sytuacji drogowej poprzedzającej wypadek" - powiedział prok. Krzywicki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Krakowie. Jak dodał, pierwszy wniosek obrońcy dotyczył sześciu świadków, a drugi - kolejnych dwóch.

Obrońca Sebastiana K. mec. Władysław Pociej nie chciał wypowiadać się na temat zgłoszonych przez siebie świadków. "Mogę jedynie potwierdzić informację, że faktycznie złożyłem wnioski o przesłuchanie najpierw sześciu, a potem dwóch świadków. Ze względu na tajemnicę postępowania nie mogę powiedzieć nic więcej" - dodał.

Jak poinformował prok. Krzywicki, prokuratura podjęła również czynności zmierzające do ustalenia nowych świadków wypadku, o których poinformowała telewizja TVN24. Mieli to być uczestnicy terapii antyalkoholowej, którzy słyszeli huk wypadku, ale nie słyszeli sygnałów dźwiękowych kolumny. "Prokurator zwolnił prowadzących terapię z tajemnicy i wystąpił o listę uczestników terapii" - powiedział rzecznik. "Kontynuowane będzie także ponowne przesłuchanie świadków w Oświęcimiu" - dodał rzecznik.

Powiedział, że kolejne czynności zaplanowane przez prokuraturę na przyszły tydzień, oprócz przesłuchania świadków, to demontaż i odczytywanie urządzeń rejestracyjnych w samochodzie audi A8, którym jechała premier.

"Jak się okazało, jest to niezwykle czułe i bardzo zaawansowane technologicznie urządzenie, w związku z czym pierwsza próba demontażu i odczytania nie powiodła się. Zespół biegłych z Instytut Pojazdów Samochodowych i Silników Spalinowych Politechniki Krakowskiej został więc poszerzony o dodatkowego specjalistę z zakresu rejestratorów" - poinformował prok. Krzywicki. Jak dodał, "jeżeli zajdzie taka potrzeba, prokuratura poprosi też o pomoc producenta".

Biegli z Politechniki Krakowskiej wydadzą też opinię na temat stanu technicznego pojazdów biorących udział w wypadku - fiata seicento oraz audi A8.

W toku śledztwa trwają także analizy nagrań z monitoringu i poszukiwania kolejnych świadków.

W sprawie wypadku w czwartek blisko trzy godziny zeznawała premier Beata Szydło. Jak poinformowała prokuratura po zakończeniu przesłuchania, z uwagi na treść składanych zeznań, obejmujących informacje niejawne, czynność przeprowadzona została w Kancelarii Tajnej Prokuratury Okręgowej w Krakowie. W przesłuchaniu premier nie mógł uczestniczyć obrońca podejrzanego o nieumyślne spowodowanie wypadku adw. Władysław Pociej. Prokuratura uznała, że jego udział na tak wczesnym etapie postępowania może spowodować ujawnienie zeznań świadka (pokrzywdzonego) i trudności dowodowe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wszyscywszystkowiedzą 2017-02-26 16:24:42
    POkrętacze: Zastanawiacie się ile siedzi diabłów na jednym łepku od szpilki a nie wiecie, że nawet jak by kolumna ochrony Pani Premier, nie używała sygnałów dźwiękowych, to faktycznym sprawcą tego wypadku drogowego (zwykłego), jest nadal ten sam kierowca Fiata, któremu już postawiono zarzuty. Do tego prowadzicie głupią dyskusję pt. Czy Pani Premier powinna tamtędy jechać samochodem, bryczką, wozem drabiniastym, helikopterem, samolotem, tramwajem, autobusem, czy na wierzchowcu. Jesteście ignorantami prostej wiedzy o której wie dziecko z przedszkola. O C H R O NA Ważnych Osób w Każdym Państwie na Świecie ODBYWA się i TRWA przez 24 GODZINY na DOBĘ nawet wtedy kiedy VIP ŚPI lub przebywa w TOALECIE. Dobór metody oraz taktyki i techniki ochrony oraz użytego w tym zakresie sprzętu, należy do Biura Ochrony Rządu i w tej sprawie chroniona OSOBA (VIP), NIE MA NIC DO POWIEDZENIA. Nawet PAPIEŻ. Jeżeli tego nie zrozumiecie, nadal będziecie tylko zwykłymi POkrętaczami.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA