REKLAMA

Wnioski o 500 zł na dziecko będą przyjmowane w szkołach?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 09 lutego 2016 14:03
Wnioski o 500 zł na dziecko będą przyjmowane w szkołach? Duże miasta szukają miejsc, w których będzie można pobrać i złożyć wnioski w ramach programu 500+ (Fot. Pixabay.com)

• Duże miasta szukają miejsc, w których będzie można pobrać i złożyć wnioski w ramach programu 500+ - informuje portal tokfm.pl.
• W związku z dużą ilością wniosków, same filie MOPR-ów czy MOPS-ów mogą nie wystarczyć – alarmuje.
• Brane pod uwagę są więc szkoły i przedszkola, a nawet przychodnie , domy kultury i biblioteki.

Tokfm.pl informuje, że w Lublinie wnioski będą przyjmowane na pewno w filiach MOPR i w siedzibach BOM, czyli Biurach Obsługi Mieszkańców, ale również w szkołach i przedszkolach. Lista placówek ma być dopiero ustalona.

Lubelski MOPR nie może na razie zatrudniać nowych ludzi, bo nie ma jeszcze rządowej promesy, czyli gwarancji pieniędzy, i formalnej podstawy prawnej do działania. Zapowiedź ministra finansów jest taka, że promesa będzie, ale dopiero tydzień po opublikowaniu ustawy. A ustawa na razie jest na etapie Sejmu.

Na razie w MOPR prowadzone są zmiany organizacyjne. Wystąpiono do urzędu pracy o skierowanie 20 stażystów do pracy przy programie 500+. Trwają też ustalenia dotyczące zaangażowania placówek oświatowych.

Jak informuje portal tokfm.pl, na przyjmowanie wniosków szykują się też inne miasta. Katowice zastanawiały się nad przygotowaniem specjalnych skrzyneczek, do których można byłoby po prostu wrzucić wypełniony wniosek, ale ostatecznie z tego pomysłu  jednak zrezygnowano. Druki wniosków będzie tu można pobrać m.in. w przychodniach, bibliotekach, domach kultury, ale też w filiach MOPS czy punktach w urzędzie miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA