REKLAMA

Wnioski o 500 zł z programu na dzieci są bezpłatne

  • Autor: PAP/GP
  • 03 marca 2016 13:26
Wnioski o 500 zł z programu na dzieci są bezpłatne Świadczenie wychowawcze będzie wypłacał urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub gminne centra do realizacji świadczeń. (fot.:pixabay.com)

Wniosek o świadczenie z programu 500 plus jest bezpłatny, za jego pobranie i złożenie nie ma opłat - przypomina Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w związku z próbami wyłudzania pieniędzy w ten sposób.

W kwietniu ruszy program "Rodzina 500 plus", w ramach którego rodziny otrzymają świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, a jeśli spełnią kryterium dochodowe (800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami) - również na pierwsze.

Wniosek o świadczenie będzie można składać od momentu startu programu, czyli od 1 kwietnia - przypomina MRPiPS.

Jest on bezpłatny, za jego pobranie i złożenie nie ma opłat - podkreśla ministerstwo w związku z powstającymi kolejnymi stronami internetowymi, które oferują pobranie wniosku za opłatą.

- Informujemy, że strony te nie są związane z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Służą jedynie próbom wyłudzenia pieniędzy za pobranie wniosku - informuje resort.

Przeczytaj: Priorytety programu 500 plus

Jego wzór jest określony w rozporządzeniu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Można go zobaczyć na stronach resortu: http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/wzor-wniosku-o-swiadczenie-wychowawcze/.

MRPiPS przypomina, że wniosek będzie można złożyć w wersji papierowej w gminie lub za pośrednictwem poczty, a także w wersji elektronicznej, za pomocą: bankowości elektronicznej, Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), portalu emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl) oraz za pośrednictwem ePUAP.

Świadczenie wychowawcze będzie wypłacał urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub gminne centra do realizacji świadczeń. Będzie ono wypłacane w sposób dogodny dla rodziców, czyli przede wszystkim przelewem na konto lub w gotówce.

To już kolejne próby wyłudzania pieniędzy pod pretekstem pośredniczenia w składaniu wniosków o 500 plus. Już na początku stycznia, czyli zanim projekt ustawy wprowadzającej program 500 plus trafił do Sejmu, MRPiPS ostrzegało przed stronami internetowymi, na których można pobrać wniosek o świadczenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA