REKLAMA

Woj. środkowopomorskie? Kopacz krytykuje pomysł

  • Autor: PAP
  • 06 października 2015 18:26
Woj. środkowopomorskie? Kopacz krytykuje pomysł W sprawie nowego województwa PiS zapyta o zdanie mieszkańców (fot. fotolia)

Wprowadzenie województwa środkowopomorskiego - co rozważa PiS - byłoby szkodą dla tego regionu, to byłoby jedno z najbardziej ubogich województw - oceniła we wtorek (6 października) premier Ewa Kopacz. Jej zdaniem PiS, wysuwając takie propozycje, chce "wprowadzić bałagan".

Propozycja wprowadzenia nowego województwa to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców - odpowiada kandydatka PiS na premiera Beata Szydło. "To nie jest nowy pomysł. W naszym programie o konieczności stworzenia tego nowego województwa pisaliśmy już wcześniej, takie są oczekiwania mieszkańców" - mówiła we wtorek w Lubinie. "Jeśli będziemy tworzyli rząd i brali odpowiedzialność za Polskę, będziemy ten nasz program realizować" - dodała.

Zapewniła też, że PiS zapyta o zdanie mieszkańców. "Jesteśmy nastawieni na dialog z obywatelami, chcemy, żeby program PiS, który został w dużej mierze napisany pod wpływem spotkań z ludźmi, był razem z obywatelami realizowany" - mówiła Szydło.

Powstanie jedno z najbardziej ubogich województw

O ocenę pomysłu stworzenia dodatkowego województwa środkowopomorskiego Kopacz była pytana na konferencji prasowej w Bydgoszczy. "Sądzę, że zmienność pana Kaczyńskiego jest dość duża, bo w 2006 r. jest stanowisko rządu, który jest przeciwny powołaniu takiego województwa" - powiedziała we wtorek szefowa rządu. Jej zdaniem byłoby to jedno z najbardziej ubogich województw.

Jak mówiła, PiS proponuje "wprowadzenie jakiegoś bałaganu, a po wprowadzeniu tego bałaganu politycy PiS pomyślą: +ach, jak się skończą te wybory, to jakoś to będzie+". "Otóż jakoś nie będzie" - stwierdziła Kopacz.

Kopacz zarzuca działanie na szkodę regionu

"Jeśli decyzje, które są podejmowane przez polityków, niestety nie sprzyjają rozwojowi danego regionu, to jest to działanie na szkodę tego regionu - powiedziała premier. - Jeśli dziś chcemy mówić o tym, co politycy robią w czasie kampanii wyborczej, to jedno jest pewne: każde ich słowo ma swoje znaczenie. Przypomnę, że te słowa w 2006 r. były zupełnie inne niż teraz, kiedy wygłasza je w kampanii wyborczej przedstawiciel PiS".

O propozycjach zmian w podziale administracyjnym kraju mówili w ostatnich dniach politycy PiS, m.in. prezes tej partii Jarosław Kaczyński i szef klubu parlamentarnego Mariusz Błaszczak; PiS proponuje utworzenie dwóch nowych województw: warszawskiego i środkowopomorskiego.

Podczas niedawnej wizyty w Koszalinie Kaczyński mówił, że istnienie w regionie koszalińskim "ośrodka administracyjnego na poziomie wojewódzkim" pomogłoby w rozwoju tej części ojczyzny. "A jest tu naprawdę bardzo, bardzo wiele problemów" - stwierdził wówczas.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA