REKLAMA

Wojciech Skurkiewicz: Chcemy jak najszybciej zmienić przepisy dot. wycinki drzew

  • Autor: PAP/JS
  • 07 marca 2017 16:41
Wojciech Skurkiewicz: Chcemy jak najszybciej zmienić przepisy dot. wycinki drzew Projekt noweli PiS zakłada, że jeśli na nieruchomości zostaną usunięte drzewa, właściciel przez pięć lat nie będzie mógł jej zbyć na rzecz podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą (fot. Pixabay)

• Kontynuujemy prace nad nowelą przepisów dot. wycinki drzew; chcemy ją "doszczegółowić" i jak najszybciej przyjąć - mówi poseł PiS Wojciech Skurkiewicz.
• Nie zapisaliśmy w projekcie sytuacji, kiedy ktoś usunie drzewo bez zgłoszenia tego zamiaru - tłumaczy, jakie przepisy mają być doprecyzowane.

Sejmowa komisja środowiska nie zajęła się we wtorek projektem noweli PiS dot. wycinki drzew na prywatnej działce. Poseł wnioskodawca Wojciech Skurkiewicz (PiS) poprosił o zdjęcie tego punktu z porządku obrad, gdyż - jak podkreślił - wymaga on doprecyzowania.

"Projekt ustawy o ochronie przyrody jest. Będziemy nad nim pracować. Poprosiłem przewodniczącego komisji ochrony środowiska o to, aby komisja zajęła się tym projektem na posiedzeniu w najbliższy czwartek, ze względu na to, że chcemy doszczegółowić projekt tak, żeby nie budził żadnych wątpliwości" - powiedział poseł PiS.

Pytany, na czym polega "doszczegółowienie" projektu.

"W projekcie, który przygotowaliśmy, brakuje jednego zapisu. Pozostajemy przy nakazie zgłoszenia do urzędu gminy zamiaru wycinki i pięcioletnim zakazie zbywania nieruchomości. Nie zapisaliśmy jednak w projekcie takiej sytuacji, kiedy ktoś nie zgłosi do gminy, że ma zamiar usunąć drzewa i te drzewa usunie. Chcemy to doszczegółowić, żeby takie sytuacje się nie zdarzały, żeby były prawdopodobnie obwarowane karą" - podkreślił Skurkiewicz.

Czytaj więcej tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA