REKLAMA

Wojskowi i milicjanci z czasów PRL niegodni przywilejów?

  • Autor: aw/PAP
  • 13 marca 2018 05:48
Wojskowi i milicjanci z czasów PRL niegodni przywilejów? fot.Wikimedia Commons/r Hiuppo

Byli opozycjoniści apelują o pozbawienie wszelkich przywilejów byłych PRL-owskich wojskowych i funkcjonariuszy milicji, którzy zhańbili mundur.

Jak informuje "Nasz Dziennik", Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych z siedzibą w Siedlcach skierowało pismo w tej sprawie do szefów MON oraz MSWiA - Mariusza Błaszczaka i Joachima Brudzińskiego.

"ND" cytuje autorów pisma, którzy podkreślają, że nie można poprzestać na pozbawieniu funkcjonariuszy komunistycznych tylko części honorów i uprawnień, gdyż nie jest to wychowawcze.

"Nie jest moralnie uzasadnione ani wychowawcze wypłacanie przestępcom tych świadczeń przez Państwo Polskie za to, że przez lata +pracowali+ jako najwyższej kategorii przestępcy i zdrajcy. Z tytułu szkodliwej, złej, niemoralnej i przestępczej działalności nie mogą z opieki Państwa Polskiego korzystać także ich rodziny" - podkreśla Stowarzyszenie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA