REKLAMA

Wolnościowe środki zapobiegawcze dla podejrzanych o propagowanie nazizmu

  • Autor: PAP/JS
  • 24 stycznia 2018 19:05
Wolnościowe środki zapobiegawcze dla podejrzanych o propagowanie nazizmu W całej sprawie zatrzymano łącznie pięć osób, które są podejrzane o propagowanie nazizmu (fot. pixabay.com)

Policyjne dozory, poręczenia majątkowe, zakaz opuszczania kraju i kontaktowania się i innymi podejrzanymi – to środki zapobiegawcze wobec trzech uczestników ubiegłorocznych "obchodów" 128. rocznicy urodzin Adolfa Hitlera w lesie w Wodzisławiu Śląskim.

Poinformowała o tym rzeczniczka prowadzącej śledztwo w tej sprawie Prokuratury Okręgowej w Katowicach, Joanna Smorczewska. W całej sprawie zatrzymano łącznie pięć osób, które są podejrzane o propagowanie nazizmu. Decyzja w sprawie pozostałej dwójki zapadnie prawdopodobnie w czwartek (25 stycznia). Są one nadal zatrzymane.

"Superwizjer" TVN24 ujawnił w sobotę wyniki swego dziennikarskiego śledztwa dotyczącego działalności niektórych polskich środowisk narodowych, m.in. stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność".

Czytaj też: Jest więcej stowarzyszeń, które mogą propagować totalitaryzmy? MSWiA ujawni dane

Na nagraniach ukrytą kamerą są pokazane m.in. obchody 128. urodzin Adolfa Hitlera zorganizowane w 2017 r. w lesie nieopodal Wodzisławia Śląskiego. Materiał pokazuje m.in. rozwieszone na drzewach flagi ze swastykami i "ołtarzyk" ku czci Adolfa Hitlera z jego czarno-białą podobizną oraz wielką drewnianą swastyką nasączoną podpałką do grilla, która po zmroku zostaje podpalona. Widać też uczestników spotkania przebranych w mundury Wehrmachtu, wznoszenie toastów "za Adolfa Hitlera i naszą ojczyznę, ukochaną Polskę" i częstowanie tortem w kolorach flagi Trzeciej Rzeszy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • WoWa 2018-01-25 09:18:14
    Jeszcze się przydadzą. Wezmą pałki, kastety i rozgonią tych wszystkich wolnomyślicieli.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA