REKLAMA

WOŚP nie przekazuje sprzętu medycznego prywatnym gabinetom

 • Autor: PAP/JS
 • 16 stycznia 2018 17:53
WOŚP nie przekazuje sprzętu medycznego prywatnym gabinetom Posłanka PiS Anna Sobecka złożyła zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Wejherowie "w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez lekarza" (fot. mat. pras.)

WOŚP nie przekazuje sprzętu medycznego prywatnym gabinetom - poinformował rzecznik Fundacji. Na wyposażenie gabinetu "zakupione z dotacji funduszy WOŚP" powołał się lekarz, który na drzwiach swego gabinetu miał zamieścić informację, że "nie przyjmuje pacjentów z PiS".

Posłanka PiS Anna Sobecka złożyła zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Wejherowie "w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez lekarza" - poinformowała asystentka posłanki.

W swoim zawiadomieniu do prokuratury, posłanka Anna Sobecka zwróciła uwagę, że "lekarz działając jako funkcjonariusz publiczny, który nie dopełniając obowiązków wynikających z Kodeksu Etyki Lekarskiej, działa na szkodę interesu publicznego, a także prywatnego interesu chcących korzystać z opieki lekarskiej pacjentów". "Szkoda ta polega na ograniczeniu możliwości równego dostępu do usług medycznych gwarantowanego konstytucyjnie" - czytamy w zawiadomieniu.

Portal niezalezna.pl podał, że lekarz na drzwiach swego gabinetu powiesił kartkę z napisem: "W tym gabinecie nie obsługujemy pacjentów z PiS, ponieważ wyposażenie zostało zakupione z dotacji funduszy WOŚP".

Rzecznik prasowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Krzysztof Dobies poinformował, że "sprzęt przekazany przez WOŚP nie może być wykorzystywany komercyjnie, ponadto Fundacja nie przekazuje sprzętu medycznego prywatnym gabinetom".

Przychodnia NZOZ Panaceum w Rumi, w której, jak poinformował portal niezależna.pl na drzwiach miała być zamieszczona informacja lekarza, zapewnia na swojej stronie pacjentów, że "wywieszka na drzwiach umieszczona na stronie internetowej nie pochodzi z przychodni Panaceum", a przychodnia jest niesłusznie powiązana z tą "skandaliczną wywieszką". Jak zapewniono, "każdy pacjent jest dla przychodni ważny".

Rzecznik prasowy pomorskiego oddziału NFZ Mariusz Szymański poinformował w komunikacie, że "lek. med. Wojciech Wieczorek prowadzi również indywidualną praktykę lekarską w Gdyni".

Jednocześnie przypomniał, że "do równego traktowania pacjentów zobowiązują lekarzy rozliczne akty prawne". Przytoczył zapis z Kodeksu Etyki Lekarskiej, zgodnie z którym "lekarz powinien zawsze wypełniać swoje obowiązki z poszanowaniem człowieka bez względu na wiek, płeć, rasę, wyposażenie genetyczne, narodowość, wyznanie, przynależność społeczną, sytuację materialną, poglądy polityczne lub inne uwarunkowania". Ostrzegł, że "naruszanie (powyższego zapisu -red.) będzie zawsze surowo karane".

Prezes Wojskowej Izby Lekarskiej (WIL) w Warszawie, dr Jan Sapieżko poinformował, że "sprawa została skierowana do Komisji Etyki Zawodowej". Przyznał, że takie zachowanie lekarza, "to jest ewenement".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Gość 2018-01-17 16:30:45
  PAN DOKTOR MA PRAWO LECZYĆ LUDZI A NIE POTWORÓW. A PO ZA TYM PIS-owcy nie chorują, bo gdyby tak było, wiedzieli by co znaczy ból! BRAWO PANIE DOKTORZE, BRAWO.....
 • PreczZPO 2018-01-16 20:20:58
  Pan "doktor" nie zostanie ukarany, bo przecie powinna "polać się krew PiSiorów". Typowy zwolennik PO...
 • peace 2018-01-16 20:17:01
  Może podpisał jakąś klauzulę sumienia?
 • dad 2018-01-16 19:58:48
  Wyskok pana doktora świadczy o czymś zupełnie odwrotnym.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA