REKLAMA

Wręczono odznaczenia państwowe przyznane przez Prezydenta RP

  • Autor: pt/pap
  • 29 kwietnia 2017 09:12
Wręczono odznaczenia państwowe przyznane przez Prezydenta RP Krzyżami Kawalerskimi OOP uhonorowano Elżbietę Agnieszkę Morawiec-Węgrzyn i Tadeusza Andrzeja Szymę (fot.prezydent.pl)

W uznaniu "zasług w działalności artystycznej, dziennikarskiej i redakcyjnej" odznaczono troje intelektualistów. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski odebrał Jan Krzysztof Polkowski. Krzyżami Kawalerskimi OOP uhonorowano Elżbietę Agnieszkę Morawiec-Węgrzyn i Tadeusza Andrzeja Szymę.

W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy dekoracji dokonał podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski. Uroczystość odbyła się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

Jan Krzysztof Polkowski jest poetą, dziennikarzem. Był m.in. działaczem Studenckiego Komitetu Solidarności, rzecznikiem prasowym rządu Jana Olszewskiego (w czerwcu 1992 r.), przewodniczącym rady nadzorczej Polskiej Agencji Informacyjnej, dyrektorem Biura Zarządu i Spraw Korporacyjnych TVP S.A. w Warszawie. Obecnie pełni funkcję sekretarza generalnego Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych i redaktora naczelnego serwisu Portalfilmowy.pl.

Elżbieta Agnieszka Morawiec-Węgrzyn jest krytykiem teatralnym i literackim, publicystką, tłumaczką. W latach 1970-90 była kierownikiem literackim: Teatru Polskiego we Wrocławiu, krakowskiego Starego Teatru, warszawskiego Teatru Studio oraz poznańskiego Teatru Ósmego Dnia.

W latach 2005-14 była członkiem kapituły Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza. Publikuje w dwumiesięczniku "Arcana".

Tadeusz Andrzej Szyma jest dziennikarzem telewizyjny i prasowym, krytykiem filmowym i dokumentalistą, poetą, nauczycielem akademickim. W latach 1978-91 był redaktorem "Tygodnika Powszechnego". Opublikował m.in. tom "Więcej wierszy nie pamiętam" oraz książki dla dzieci: "Książka", "Zwierzenia zwierząt", "Wiersze i wierszyki o sprawach dużych i małych". Od wielu lat współpracuje z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Jest m.in. wykładowcą na Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA