REKLAMA

Wróci niższy wiek emerytalny. Kiedy dokładnie?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 12 kwietnia 2016 10:21
Wróci niższy wiek emerytalny. Kiedy dokładnie? Zdaniem Szweda niższy wiek emerytalny zacznie obowiązywać w 2017 roku (fot. facebook.com/Stanisław Szwed)

- Tak jak zapowiedziała premier Beata Szydło, na jesień ustawa dotycząca obniżenia wieku emerytalnego zostanie przyjęta - mówił w TVN24 BiS Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed mówił w TVN24 BiS o ustawie dotyczącej obniżenia wieku emerytalnego.

- W tej chwili ustawa prezydencka jest w parlamencie. Z naszej strony przygotowane jest stanowisko ministerstwa, które będzie przyjmowane przez rząd. Jest poparcie dla rozwiązania zaproponowanego przez prezydenta - mówił.

Jak dodał, ustawa powinna zostać przyjęta jesienią. - Tak jak zapowiedziała premier Beata Szydło, na jesień ta ustawa zostanie przyjęta - zapewnił.

Zdaniem Szweda niższy wiek emerytalny zacznie obowiązywać w 2017 roku. Wynika to z konieczności "przygotowania się ZUS-u do wprowadzenia powrotu tego rozwiązania ". - ZUS nawet w swoich opiniach podawał, że na zmiany systemów informatycznych potrzebuje 9 miesięcy. Mówimy więc o roku 2017- powiedział.

Stwierdził jednak, że niezbędna jest "poważna debata na temat całego systemu emerytalnego". Na tę chwilę, jak zapewnił, nie ma jednak planu likwidacji OFE. - Warto na ten temat podyskutować, bo OFE zostało mocno okrojone, ale też musimy mieć na uwadze, że okrojona część funkcjonuje w gospodarce. Jest giełda, potrzeba rozważnych decyzji i wypowiedzi w tym zakresie - podkreśla.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • miki 2016-04-12 16:04:07
    dlaczego "Solidarność" nie dotrzymuje słowa? Obiecali 40 lat stażu pracy do uzyskania emeryturyREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA